04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.42min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Márquez: Zawsze będę fanem Barçy

Márquez: Zawsze będę fanem Barçy

W towarzystwie prezydenta Sandro Rosella, trenera Josepa Guardioli i kapitana Carlesa Puyola, Marquez wyjaśnił powody odejścia z klubu, w którym grał przez siedem lat na konferencji prasowej w Sali paryskiej w niedzielę wieczorem.

„Najlepsze lata mojego życia”

Marquez wyjaśnił: „to były najlepsze lata mojego życia i mojej kariery piłkarskiej. Z tym zespołem wygrałem wszystko co można było wygrać”. Marquez podziękował też członkom klubu, kibicom oraz zgromadzonym na konferencji prasowej „ponieważ mimo że mieliście wątpliwości co do mnie kiedy zaczynałem tutaj grać, moja ciężka praca i jakość zmieniły wasze poglądy i to pozwala mi czuć się częścią tego zespołu”.

Wielkie odejście

Marquez podziękował Frankowi Rijkaardowi i Pepowi Guardioli za zaufanie jakim obdarzyli go obaj trenerzy a także prezydent Sandro Rosell, który „zaryzykował dla mnie w 2003 roku. Chciałbym także podziękować mu za zorganizowanie tego wystąpienia dla mnie, ponieważ nie każdy zawodnik ma szansę odejść w tak wspaniały sposób”.

Długa lista sukcesów

Po wygraniu 2 razy Ligi Mistrzów, 4 razy ligi hiszpańskiej, 1 raz Klubowych Mistrzostw Świata, 1 Superpucharu Europy, 1 Pucharu Hiszpanii, 3 Superpucharów Hiszpanii oraz 3 Pucharów Katalonii Rafa Marquez podkreślił: „Do końca życia będę kibicem FC Barcelony. Jestem przekonany, że pewnego dnia powrócę tutaj, do tego klubu”.

Nowe wyzwanie

Marquez kontynuował: „oczywiście zdobywanie trofeów było ważne, ale najlepsze były sama instytucja FC Barcelona oraz kibice”. Wyjaśniając swoje powody odejścia, Marquez powiedział: „w zeszłym sezonie nie grałem tyle ile bym chciał, a przed zakończeniem rozgrywek porozmawiałem z trenerem. Powiedział mi, że wybór należy do mnie. Myślę, że mój czas tutaj dobiegł końca – zawsze byłem ambitny i nadal chcę często grać. Niestety, nie jest to możliwe tutaj, więc jest to dobry czas aby opuścić klub z wysoko podniesioną głową i zacząć nowe wyzwanie”.

Zadowolony

Na koniec Marquez skomentował: „O pożegnaniach mówi się, że są smutnymi wydarzeniami, ale ja odchodzę zadowolony wiedząc co tutaj wygrałem i co mam. Chciałem zakończyć tutaj karierę, ale nie wszystko idzie czasem tak jakbyśmy chcieli. Wciąż nie jestem pewien dokąd się udam, rozważam kilka opcji”.

7 LAT MARQUEZA W FC BARCELONIE – GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2010/08/marquez-qzawsze-bd-fanem-barcyq/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.