2dn.13godz.47min.

Gonić Real; Barcelona – Osasuna

Fc Barcelona

Już dziś o godzinie 20.00 Barcelona rozegra swoje trzecie spotkanie w La Liga. Inauguracja ligowego sezonu była wspaniała, gdyż Duma Katalonii w pięknym stylu ograła Villareal aż 5:0. Tydzień temu Blaugrana zremisowała z Realem Sociedad 2:2 i w rezultacie traci już dwa punkty do Realu Madryt. Kilka dni wcześniej podopieczni Pepa Guardioli również musieli zadowolić się podziałem punktów, jednak tym razem w Lidze Mistrzów. Mimo zdecydowanej dominacji Barçy, Milanowi udało się wywieźć punkt, który głównie zawdzięczany jest obrońcy, Thiago Silvie. Brazylijczyk zdobył decydującą bramkę w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Mamy nadzieję, że Barcelona udowodni, iż wcześniejsze remisy były tylko małym wypadkiem przy pracy!

Dwa remisy z rzędu

Ostatnie dwa spotkania Azulgrany z pewnością rozczarowały wielu cules. W San Sebastian, Barça prowadziła już 2:0, lecz ostatecznie w drugiej połowie straciła ewidentnie koncentrację i straciła dwa gole. W pojedynku z Milanem, Katalończycy nie pozwalali rywalu na stworzenie wielu okazji i kiedy wszystko wskazywało na to, że Blaugrana odniesie zwycięstwo, w 90″ wyrównującą bramkę zdobywają Rossoneri.

Kilka słów o rywalu

Osasuna po dwóch meczach w La Liga ma na koncie 4 punkty. Na inauguracje sezonu la Liga, drużyna prowadzona przez Jose Antonio Camacho zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z ekipą Atletico Madryt, a w drugim spotkaniu wygrali u siebie z zespołem Sportingu Gijon 2:1.

Ostatnie starcia Barçy z Osasuną

W ubiegłym sezonie Duma Katalonii mierzyła się z Osasuną dwukrotnie. W grudniu 2010 roku wygraliśmy w Pampelunie 3:0 po dwóch trafieniach Messiego oraz jednym Pedro. W kwietniu bieżącego roku również doszło do kolejnego spotkania obu drużyn, jednak tym razem na Camp Nou. Mecz zakończył się ponownie zwycięstwem Barcelony, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Messi oraz Villa.

Brak Pique, Alexisa i Iniesty

Barcelona będzie musiała sobie dzisiaj radzić bez Pique, Iniesty oraz Alexisa Sancheza. Cała trójka jest kontuzjowana. Pierwszy z nich nadal nie jest gotowy do gry. Iniesta nabawił się kontuzji podczas wtorkowego meczu z Milanem i będzie pauzował przez miesiąc natomiast Alexis Sanchez doznał urazu w pierwszej połowie spotkania z Realem Sociedad.