3dn.20godz.18min.

Walkę o Copa del Rey czas zacząć: przed meczem L”Hospitalet – FC Barcelona

Dziś czeka nas pierwszy mecz w turnieju o Puchar Króla, w którym FC Barcelona zmierzy się z L”Hospitalet, zespołem, który niemal sąsiaduje z Blaugraną. Spotkanie wydaje się bardzo łatwe, a mimo licznych powołań do reprezentacji Barcelona, która zdobyła najwięcej Pucharów Hiszpanii w historii, nie powinna mieć problemów z wygraniem tego meczu.

Piłka wodna na San Mamés

FC Barcelona zajmuje obecnie 2. miejsce w La Liga, ustępując miejsca Realowi Madryt. Po 10 kolejkach strata Blaugrany do Królewskich wynosiła zaledwie jeden punkt, jednak w ostatnim ligowym spotkaniu, Barça zremisowała z Bilbao, tracąc dwa oczka. Mecz ten, był trochę nietypowy, gdyż warunki atmosferyczne, a dokładniej deszcz, utrudniał w znacznym stopniu pracę zawodników. Spotkanie to, nie rozpoczęło się najlepiej.. W 20. minucie Herrera zdobył bramkę dla swojej drużyny, przerywając znakomitą passę Valdesa w ilości minut na murawie bez straty gola. Po kilku minutach Duma Katalonii doprowadziła do wyrównania, za sprawą pięknej główki Cesca. Kolejna bramka dla Athletic padła w 80. minucie, jednak jej strzelcem był piłkarz Blaugrany.. Gerard Pique. Defensor Barcelony niefortunnie wpakował futbolówkę do siatki swojego zespołu. Kiedy już wszystko wskazywało na to, że Baskowie zdobędą 3. punkty, Leo Messi w 90. minucie ponownie doprowadził do remisu, ratując Azulgranę od porażki.

Ostatnie spotkania Barçy

Wcześniej podopieczni Pepa Guardioli bez żadnych problemów rozprawili się w Lidze Mistrzów z drużyną Viktorii Pilzno wygrywając na wyjeździe 0:4. Na końcu października, Barça popisała się manitą w meczu z Mallorcą. Hattricka klasycznego zdobył w tym spotkaniu Leo Messi. Kilka dni wcześniej Duma Katalonii skromnie pokonała Granadę 1:0, a jedyną bramkę zdobył Xavi.

Sytuacja kadrowa Barcelony na spotkanie z L”Hospitalet

Pep Guardiola nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych piłkarzy.

Daniel Alves oraz Adriano Correira wyruszyli na zgrupowanie reprezentacji Brazylii, która zmierzy się z Gabonem oraz Egiptem. Leo Messi oraz Javier Mascherano również będą nieobecni, gdyż Argentyna zagra z Boliwią i Kolumbią. Zabraknie też Alexisa Sancheza. Chilijczyk wyleczył kontuzję i został powołany na spotkanie swojej reprezentacji Z Urugwajem oraz Paragwajem. Dwójka młodych graczy Barçy, Thiago i Cuenca wyjechali na zgrupowanie Hiszpanii U-21, a urazy w dalszym ciągu leczy Pedro z Afellayem.

Mister będzie miał do dyspozycji zatem 13 zawodników pierwszego zespołu oraz 5 z rezerw Barcelony: Valdés, Pinto, Puyol, Piqué, Fontàs, Maxwell, Abidal, Xavi, Iniesta, Keita, Busquets, Cesc i Villa, a z rezerw: Deulofeu, Rafinha, Dos Santos, Tello i Sergi Roberto.

O rywalu słów kilka

Przeciwnik małowymagający. CE L”Hospitalet, bo tak brzmi pełna nazwa klubu, gra w Segunda Division B, grupa 3. Rozgrywają swoje mecze na stadionie La Feixa Llarga, który jest w stanie pomieścić ponad sześć tysięcy osób. W swojej lidze spisują się wyjątkowo dobrze i zajmują drugie miejsce, mając na koncie osiem zwycięstw, jeden remis i trzy porażki. To nie jest ich pierwszy mecz w Pucharze Króla. Miesiąc temu grali z Llagosterą i zwyciężyli 1-0 po golu Viale.

Artykuł powstał przy współpracy z BlogFCB.com

Transmisja spotkania – Mecze24.pl

Źródło: Własne/Blog FCB

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/11/walk-o-copa-del-rey-czas-zacz-przed-meczem-lhospitalet-fc-barcelona/