04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.21min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Polio niemal wyeliminowane w Indiach

Polio niemal wyeliminowane w Indiach

Fundacja FC Barcelona i Bill & Melinda Gates Foundation dążą do osiągnięcia swojego celu – eliminacji polio. Ostatni przypadek tej choroby w Indiach wykryto rok temu – 13 stycznia 2011.

W 2009 roku w Indiach wykryto więcej przypadków polio niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Po trzech latach sytuacja diametralnie się zmieniła – na lepsze. 13 stycznia minął rok od ostatniego odnotowania przypadku zachorowania na polio w tym kraju. Nie oznacza to, że choroba została wyeliminowana całkowicie w ciągu tych 12 miesięcy, ale jest to znak tego, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Sukces nadszedł dzięki pomocy rządu Indii, a także dzięki tysiącom lekarzy i wolontariuszy. Choroba nie jest już postrzegana jako endemit w tym kraju, a jeśli w ciągu kolejnych dwóch lat nie odnotuje się żadnego na nią zachorowania, będzie można mówić o całkowitym wyeliminowaniu polio z Indii.

„To wielkie osiągnięcie w walce przeciw polio. Dzieci w Indiach są teraz przed nim chronione i teraz zapobiegamy zachorowaniom. Zrobiliśmy krok naprzód w kierunku uratowania i polepszenia życia dzieci”, powiedział Bill Gates.

Fundacja FC Barcelona oraz Bill & Melinda Gates Foundation, jako część porozumienia podpisanego latem, promują ten krok, który jest tak ważny dla pozbycia się na dobre choroby Heinego-Medina. Porozumienie między obiema fundacjami ma na celu zwrócenie uwagi i zachęcenie społeczeństwa i odpowiednich organizacji do przyłączenia się do wspólnej walki z polio.

Więcej o polio – czytaj tutaj.

Źródło: FCBarcelona.cat

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

mainXX:/2012/01/polio-niemal-wyeliminowane-w-indiach/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.