5dn.18godz.14min.

Chelsea remisuje z Fulham

Rywal FC Barcelony w półfinałach Ligi Mistrzów, Chelsea Londyn, zremisował 1-1 w derbach Londynu z Fulham. Bramki zdobywali Lampard i Dempsey.

Zgromadzeni na Craven Cottage kibice bardzo długo czekali na pierwszą bramkę, bo całą pierwszą połowę. Dopiero w doliczonym czasie gry podczas ostatniej akcji Chelsea piłka trafiła do Salomona Kalou, ten zaś wpadł w obręb szesnastki Marka Schwarzera. Tam Danny Murphy spróbował zażegnać zagrożenie wślizgiem, uczynił to jednak w tak niefortunny sposób, że sprokurował jedenastkę, której pewnym egzekutorem okazał się Frank Lampard. Niestety (dla The Blues) Petr Cech nie miał szans, gdy na osiem minut przed końcem meczu Clint Dempsey oddał strzał główką, a piłka po drodze odbił się jeszcze od pleców Gary”ego Cahilla.

Chelsea Londyn 1-1 Fulham Londyn

45″ Lampard 0-1

82″ Dempsey 1-1

Fulham (4-2-3-1): Schwarzer – Kelly, Hughes, Hangeland, JA Riise – Murphy (c) (Etuhu 73), Diarra (Sa 81) – Duff, Dembele, Frei (Kacaniklic 87) – Dempsey.

Chelsea (4-2-3-1): Cech – Ivanovic, Cahill, Terry (c), Bertrand – Mikel, Lampard – Ramires (Drogba 82), Meireles (Mata 69), Kalou – Torres.