1dn.13godz.26min.

Chelsea wygrywa z Wigan Athletic (2-1)

Rywal FC Barcelony w półfinałach Ligi Mistrzów, Chelsea Lodnyn, pokonał na Stamford Bridge 2-1 Wigan Athletic. Gole zdobyli Ivanović i Mata.

Na gole na Stamford Bridge musieli zgromadzeni kibice czekali długo, bo aż do 62. minuty. Raul Meireles wrzucił piłkę w pole karne, a Branislav Ivanović tylko dostawił nogę. Piłkarze Wigan Athletic protestowali i wydaje się, że słusznie, gdyż Serb znajdował się w momencie podania na spalonym.

W 83. minucie goście wyrównali wynik spotkania. Ben Watson podał piłkę przed polem karnym do Mohameda Diamé, który oszukał defensora The Blues i z dalszej odległości pokonał Petra Čecha.

Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę trzech punktów zdobył Juan Mata. Didier Drogba przerzucił piłkę na drugą stronę do Fernando Torresa, który trafił w słupek. W dobrym miejscu znalazł się reprezentant Hiszpanii, który z najbliższej odległości trafił do bramki.

Chelsea Londyn 2-1 Wigan Athletic

62″ Ivanović 1-0