4dn.2godz.47min.

Barça z pierwszym Mistrzostwem Hiszpanii w historii

Piłkarki FC Barcelony prowadzone przez Xaviego Llorensa pokonały 1-0 Sporting de Huelva i zapewniły sobie Mistrzostwo Hiszpanii – pierwsze w historii klubu.

Piłkarki FC Barcelony musiały poczekać z radością aż do ostatniej kolejki, ale udało się. Zdobyły one pierwsze Mistrzostwo Hiszpanii w historii klubu. Zawodniczki Xaviego Llorensa potrzebowały remisu, aby móc świętować swój wielki sukces, ale jak na mistrzynie przystało, pokonały one 1-0 Sporting de Huelva.

Wystarczyła jedna bramka

Drużyna była świadoma, jaką stawkę niesie za sobą to spotkanie. Był to wystarczający powód, aby bardzo dobrze wejść w mecz. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga jednak rozpoczęłą się wyśmienicie dla FC Barcelony. Już w 46. minucie gola na wagę zwycięstwa i mistrzostwa zdobyła Marta Corredera. Gol ten był wart 100 euro – na tyle bowiem wyceniano każdą bramkę strzeloną w tym meczu, a gotówkę przeznaczono na Maraton Walki z Ubóstwem.

Wygranie Primera División Femenina nie było jedynym sukcesem tego dnia. Sònia Bermúdez zakończyła sezon, jako najlepsza strzelczyni z 38 bramkami na koncie. Drużyna będzie świętowała sukces wraz ze swoimi rodzinami w La Tegliata de Cornellà.

FC BARCELONA A 1-0 SPORTING DE HUELVA

1-0 Marta Corredera (46″)

FC Barcelona A: Sarasola, Lau, Meli, Ani, Melanie (Kenti, min 81), Marta (Guti, min 56), Corredera, Míriam, Vicky, Sònia, Karol (Olga, min 56).

Sporting de Huelva: Lola, Elena, Sandra, Lorena, Anita, Virgy, Alharilla, Morilla (Trini, min 60), Laura, Benítez, Silvia Doblado.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/05/barca-zdobywa-pierwsze-mistrzostwo-hiszpanii-w-historii/