2dn.18godz.25min.

Juvenil B mistrzem swojej Ligi!

Piłkarze Garcíi Pimienta pokonali Gironę i matematycznie zapewnili sobie tytuł Mistrza Ligi.

Młodzieżowe formacje FC Barcelony zapisują na swoje konto kolejne mistrzostwo! Tym razem swoją ligę wygrała grupa prowadzona przez trenerów Garcie Pimienta y Marca Guitarta, czyli Juvenil B. Katalończycy wygrali z Gironią i trzy rundy przed końcem rozgrywek zapewnili sobie tytuł Mistrza Ligi.

Zapewnienie tytułu już w pierwszej połowie

Gironia od 12. minuty musiała grać bez swojego trenera, który został wyrzucony za protesty. Młodzi piłkarze FC Barcelony przez całe spotkanie grali swoją piłkę i w 31. minucie Serramitja umieścił piłkę we własnej siatce. Osiem minut później było już 2-0 dla Katalończyków, a gola zdobył Munir.

Druga połowa także toczyła się pod dyktando podopiecznych Pimienta, którzy w 51. minucie prowadzili już 3-0 (Lu). Gości było stać tylko na honorową bramkę dwie minuty przed końcem spotkania, a zdobył ją Gombau.

Wraz z końcowym gwizdkiem rozpoczęło się świętowanie mistrzostwa, najpierw na murawie, a następnie w szatni.

Jest to kolejny tytuł zdobyty przez młodzieżową sekcję FC Barcelony. Do tej pory udało się to jeszcze Cadete A, Alevín C, żeńskiej Infantil Alevín oraz Prebenjamín. Swoje szanse nadal mają Cadete B, Infantil A, Benjamín B i Benjamín D. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

FC Barcelona 3 – 1 Girona

FC Barcelona: Suarez, Godswill, Blanco, Riera, Lucas, Otero, Moussima (Jordi, 63’), Lu (Joel, 63’), Munir, Simon (Romano, 68’), Ebwelle.

Girona: Adrià, David, Eloy, Marc, Zamorano, Guilana, Barco (Juan, 52’), Mamadou, Oriol, Gombau, Serramitja.

1-0, Serramitja (31’ samobójcza);

2-0, Munir (39’);

3-0, Lu (51’);

3-1, Gombau (88’).

21/04/2024 / 21:00