13.08.2022, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Vallecano
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.16min.
11.20 X6.50 213.00 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pierwsza konferencja prasowa Tito Vilanovy

Pierwsza konferencja prasowa Tito Vilanovy

Pierwsza konferencja Tito Vilanovy jako nowego trenera FC Barcelony zakończyła się. W Sali Paryskiej Tito wyraził klubowi swoją wdzięczność za pokładane w nim zaufanie, że będzie on odpowiednią osobą do kontynuowania projektu i był bardzo zdecydowany mówiąc, że sprosta nowemu wyzwaniu.

„To duma być wybranym na to stanowisko. Wiem jak będzie to trudne, ponieważ nikt nie znalazł się w takiej sytuacji, po zwycięskim i najbardziej chwalebnym okresie w historii klubu. Plusem jest, że mam grupę zawodników, którzy nadal chcą pokazać światu, że są najlepsi. A podejmuję to wyzwanie, ponieważ jestem na nie przygotowany. Mam tę przewagę, że brałem udział w tworzeniu tego zwycięskiego projektu”, powiedział Tito Vilanova.

Dodał także, że „dziękuję Pepowi. Kocham go jak brata za to, że dał mi możliwość powrotu do Barçy i okazję do nauki przy nim każdego dnia. Te cztery lata były jak sen. Dziękuję, Pep”.

Tito powtórzył też, że jego relacje z Guardiolą są wspaniałe i wyjaśnił, że nie istaniały ani nie istnieją między nimi żadne problemy: „Gdyby Pep nie zachęcał mnie do objęcia sterów w Barcelonie kiedy mi to proponowano, nie zdecydowałbym się na to. Nasze relacje są perfekcyjne i takie pozostaną. Jeśli byłaby jakaś możliwość, która by mu przeszkadzała, nie byłoby potrzeby o tym mówić”.

Jednakże teraz gdy jest już trenerem FC Barcelony, Tito zdecydował się podjąć wyzwanie, jednak jego celem nie będzie przewyższenie osiągnięć Pepa: „Z Pepem pracujemy bardzo zjednoczeni. On był bardziej od rozmów, ale decyzje podejmowaliśmy wspólnie. Nie mam zamiaru się wyróżniać, to nie miałoby sensu. Nie ma na tym świecie małżeństwa, które przewyższyłoby nas jeśli brać pod uwagę to ile godzin razem spędziliśmy”.

Przyznał również, że „Jestem świadomy, że znajduję się na straconej pozycji we wszelkich porównaniach, ale przyszedłem tu aby wykonać swoją pracę. Czuję się ważną częścią wszystkich zdobytych tytułów w minionych latach i jeśli teraz też coś wygramy, będę szczęśliwy tak samo jak pozostali”.

Tito powiedział, że „bardzo trudno” będzie powtórzyć cykl, który miał miejsce przez ostatnie cztery lata, jednak okazał ambicję do „wygrania wszystkiego”, mimo że wie jak bardzo trudne to będzie.

Trener uważa, że stoi przed jednym ze swoich największych wyzwań i wyznał także: „Rozumiem, że kiedy oferują ci prowadzenie takiego zespołu jak Barça, bardzo trudno jest odmówić. Taka okazja przytrafia się raz w życiu”.

Co do wymogu natychmiastowych sukcesów, Tito ni oczekuje cierpliwości od środowiska klubu, ponieważ sądzi, że kibice: „będą chcieli nadal oglądać ten zespół grający jak w tym roku” i wyglądał na bardzo pewnego siebie do osiągnięcia tego. Tito potwierdził też, że jego stan zdrowia jest doskonały aby sprostać nowemu wyzwaniu.

„Pierwszą rzeczą jaką zrobiłm była rozmowa z lekarzami, wszyscy mówili mi: „Śmiało! Jesteś w świetnym stanie”. Czuję się mocny, mam entuzjazm i chęci. Życie daje nam inny punkt widzenia. Nie chcę być dla nikogo przykładem”, powiedział.

Tito dodał również, że „sztab nie jest jeszcze kompletny”, a o swoim dwuletnim kontrakcie powiedział, że teraz „priorytetem nie będzie przedłużenie umowy”, a w ten sposób „klub zyska pewną stabilność”.

 

Galeria z prezentacji Tito Vilanovy.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.