2dn.0godz.23min.

Porażka na początek

Barça B przegrała swój pierwszym meczu Ligi Adelante. Na własnym boisku podopieczni Eusebio przegrali z Almerią 4:5. Takiego meczu nikt się chyba nie spodziewał, spotkanie to było spektakularne zwłaszcza w drugiej połowie.

Eusebio od początku spotkania postawił tylko na jednego piłkarza, którego Barça B pozyskałem latem. David Lombán nie marnował czasu w prezesonie i dobrymi występami przekonał do siebie Eusebio.

Niesamowity mecz na Miniestadi rozpoczął sezon w Segunda Division. Barça B mecz rozpoczęła znakomicie, po dwunastu minutach podopieczni Eusebio prowadzili 2:0. W tym momencie Almería pokazała, że jest jednym z głównych kandydatów do awansu w tym sezonie. Szybkie prowadzenie jakie zdobyła Barça B dzięki trafieniom Dongou i Deulofeu zostało bardzo szybko roztrwonione. Najpierw na listę strzelców wpisał się Soriano, a sześć minut później do remisu doprowadził Charles.

Druga część pierwszej połowy to zdecydowana przewaga Barçy B w posiadaniu piłki, jednak tempo meczu było zbyt wolne, aby zaskoczyć po raz kolejny obronę gości. Pod koniec pierwszej połowy swoją drugą żółtą kartkę otrzymał Planas. Eusebio szybko dokonał zmiany, w miejsce Doungou wszedł Grimaldo.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się gorzej dla podopiecznych Eusebio. Trzy minuty po wznowieniu gry na prowadzenie wyszli goście. Gola zdobył Soriano, który wykorzystał niezdecydowanie Oiera. Barça B straciła 3 bramki pomimo tego, że prowadziła już 2:0. Napięcie było wyczuwalne, jednak Barça B walczyła dalej. Wyrównującego gola zdobył niezawodny Deulofeu. Przepiękny strzał z 25 metrów, który był nie do obrony przez bramkarza gości.

Jednak Almería nie chciała się w tym meczu dzielić punktami. Goście atakowali, a jednej z sytuacji nie wykorzystał Aarón, który tym razem został powstrzymany przez Oiera. Barça B również starała się atakować, jedną z okazji na strzelenie gola miał Grimaldo, jednak jego strzał został zablokowany. Almería nacierała, co niestety przyczyniło się do zdobycia kolejnych dwóch goli. Na listę strzelców wpisał się Ulloa, a później Cristian. Ten drugi zadał decydujący cios, obie bramki zostały zdobyte po strzałach głową.

Pod koniec meczu rozmiary porażki zmniejszył Deulofeu, który popisał się przepięknym trafieniem z rzutu rożnego. Młody napastnik Dumy Katalonii zdobył w tym meczu hat-tricka. To był niesamowity mecz, szkoda tylko, że zakończony porażką podopiecznych Eusebio. Już za tydzień czekają na nas małe Gran Derbi, emocji na pewno nie zabraknie.