1dn.4godz.28min.

FC Barcelona 5-1 Spartak Moskwa

W swojej historii FC Barcelona miała już okazję grać ze Spartakiem Moskwa. Miało to miejsce w sezonie 1993/94, kiedy to katalońska drużyna pokonała Rosjan aż 5-1.

Zaledwie jeden raz w historii Spartak Moskwa odwiedził Camp Nou. Miało to miejsce 16 marca 1994 roku, kiedy to Dream Team zademonstrował swoją siłę. W czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Barça pokonała gości z Rosji aż 5-1.

Wszystko zaczęło się od prowadzenia rosyjskiej drużyny, kiedy to bramkę zdobył Valery Karpin. Stoiczkow wyrównał w 34. minucie spotkania, a ostateczny atak FC Barcelony nastąpił w ostatnim kwadransie drugiej połowy. Wtedy swoje bramki zdobywali odpowiednioAmor, Koeman (2) i Romário.

Ten mecz jest uważany za jeden z największych w Europie. Drużynę FC Barcelony prowadził wówczas Johan Cruyff. Po zwycięstwie nad Spartakiem Moskwa, FC Barcelona zagwarantowała sobie awans z grupy z pierwszego miesjsca.

W półfinale na drodze katalońskiej drużyny stanęło FC Porto, z którym piłkarze Cruffa wygrali 3-0 (wtedy spotkania odbywały się na boiskach zwycięzców grup). Na FC Barcelonę w finale czekał AC Milan. Niestety włoska drużyna wygrała 4-0 na stadionie w Atenach.

FC Barcelona: Zubizarreta, Ferrer, Guardiola, Koeman, Nadal, Iván, Bakero (Goikoetxea, min 65), Stoichkov, Amor, Romario (Begiristain, min 85), Sergi.

Spartak Moskwa: Stauce, Khlestov, Ivanov, Tsymbalar, Ternavsci, Nikiforov, Onopko, Karpin, Piatnitsky, Lediakhov (Rodionov, min 45), Bestchastnykh (Pisarev, min 72).

Bramki: 0-1 Karpin (min 3), 1-1 Stoichkov (min 34), 2-1 Amor (min 75), 3-1 Koeman (min 78), 4-1 Koeman (min 80), Romário (karny) (min 85).

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/09/fc-barcelona-5-1-spartak-moskwa/