3dn.19godz.46min.

Remis w strugach deszczu; Barça B – Las Palmas 1:1

We wczorajszym spotkaniu Barcelona B zremisowała 1:1 z UD Las Palmas na Miniestadi. Oba zespoły grały w trudnych warunkach, gdyż w Katalonii padał obfity deszcz.

Drużyna prowadzona przez Eusebio Sacristán nie była w stanie sprostać fatalnym warunkom oraz murawie, która zaczynała przypominać basen. Barça B dominowała i na przerwę schodziła przy jednobramkowym prowadzeniu po golu Gerarda Deulofeu.

W drugiej połowie goście się ocknęli i przejęli inicjatywę. Gol Chrisantusa spowodował, że mieliśmy remis. Azulgrana mogła przechylić szalę na swoją korzyść, ale po strzale Araujo z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry, piłka przeleciała nad poprzeczką.

Okazje w pierwszej połowie

W pierwszej części gry oba zespoły mogły objąć prowadzenie, ale ich ataki nie były skuteczne. Najlepszą okazję miał Thievy, napastnik Las Palmas, ale uderzył w 15. minucie w poprzeczkę. Dziewiętnaście minut później Deulofeu nie zmarnował swojej szansy i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Ze względu na zły stan murawy, zawodnicy Eusebio Sacristána starali się grać na jeden kontakt, ale średnio im się to udawało. Tym bardziej, że goście nie zamierzali się poddać bez walki. W 34. minucie meczu Gerard Deulofeu pięknie urwał się na lewym skrzydle, otrzymał podanie od Luisa Alberto i w sytuacji sam na sam z Barbosą pokonał go.

Deszcz głównym aktorem

Po przerwie Barça B wciąż miała przewagę w posiadaniu piłki, a najaktywniejszy był Deulofeu, ale deszcz co chwilę płatał zawodnikom figle i z każdą minutą było coraz gorzej. Za to ekipa Las Palmas czuła się lepiej w tych warunkach i zdołała doprowadzić do remisu. Najpierw zagrożenie stworzył Thievy, a siedem minut później Chrisantus zdobył gola głową po dobrym dośrodkowaniu Momo z prawego skrzydła. Właśnie Momo mógł kilka minut później pokonać Oiera strzałem zza pola karnego. W doliczonym czasie gry Vicente Gómez przyznał Barcelonie rzut wolny po faulu na Rafinhii, ale Sergio Araujo uderzył nad poprzeczką.

Ciekawą sprawą jest fakt, iż Barcelona mimo tego, że grała na własnym stadionie to musiała ubrać stroje wyjazdowe. Sędzia podjął taką decyzję, gdyż zawodnicy Las Palmas mieli całe czarne stroje.

FC Barcelona B: Oier, Balliu, Ilie, Planas, Lombán, Deulofeu (Araujo, min. 70), Luis Alberto (Kiko Femenía, min.65), Rafinha, Lobato, Dongou (Patric, min. 87) i Grimaldo.

UD Las Palmas: Barbosa, Pignol, Vicente Gómez, David García, Víctor, Nauzet (Momo, min.67), Thievy, J. Castellano (Hernán, min.75), Javi Guerrero (Chrisantus, min.58), Corrales, Murillo.

1-0, Deulofeu, min 34

1-1, Chrisantus, min 72.

Sędzia: Vicente Gómez

Gol de Deulofeu(1-0) Barça B przez Emenderk

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30