1dn.20godz.56min.

Alves wraca na murawę

Defensywa Barcelony zyska bardzo potrzebne wsparcie. Po ponad dwutygodniowej przerwie Dani Alves wziął udział w treningu i jest na dobrej drodze do powrotu na boisko.

Brazylijski obrońca Blaugrany odniósł kontuzję lewej nogi podczas ostatniego klasyku na Camp Nou (7 października). Zapowiadano wówczas, że może to oznaczać przerwę trwającą nawet trzy tygodnie. Podczas jego niebecności okazje do gry zyskali Martín Montoya oraz Adriano.

Okazuje się jednak, że piłkarz doszedł do siebie nieco szybciej niż się spodziewano, już wczoraj biorąc udział w zamkniętym treningu. Alves ćwiczył obok zawodników szykujących się do starcia z Celtikiem Glasgow w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Blaugrana w ostatniej minucie wygrała to spotkanie.

Zanosi się, że Alvesa będzie można zobaczyć w sobotnim meczu ligowym Barcelony z Rayo Vallecano. Relacja na żywo rozpocznie się o 22:00. Przed tym starciem zespół odbędzie w piątek jeszcze jeden trening. Dzisiaj wszyscy piłkarze dostali wolne.

Nadal swoje kontuzje leczą natomiast obrońcy Gerard Piqué (kontuzja kostki) oraz Carles Puyol (kontuzja łokcia). Obaj ćwiczą samodzielnie, dochodząc do siebie po urazach. Szczególnie powrót Puyola może nie nastąpić szybko.

Mimo wszystko, do dyspozycji w przetrzebionej defensywie będzie Alves, a być może również Piqué. Będzie to miało szczególne znaczenie w starciach LM. Barcelonę rewanż z Celtikiem czeka 7 listopada o 20:45. Tym razem gospodarzem będą Szkoci, przez co niektóre zakłady sportowe dają im nieco większe szanse na korzystny wynik. Barcelona nadal jest jednak faworytem.

Źródło: Marca.com / Sambafoot.com