4dn.22godz.52min.

Czerwona kartka dla Busquetsa

Defensywny pomocnik FC Barcelony, Sergio Busquets, podczas wtorkowego spotkania z Benficą Lizbona otrzymał czerwoną kartkę. Nie będzie on mógł zagrać przeciwko Celticowi Glasgow (23 październik, 20:45).

Sergio Busquets także nie zaliczy spotkania z Benficą Lizboną na Estádio da Luz do udanych. Przez jego lekkomyślność otrzymał czerwoną kartkę, która ostatecznie wyrzuceniem z boiska przed czasem zakończenia spotkania.

Na szczęście wszystko działo się w 88. minucie, więc jego strata nie wpłynęła na wynik meczu. Nie powoduje to jednak faktu, że było to niepotrzebne zachowanie ze strony defensywnego pomocnika. Nie będzie on mógł zagrać przeciwko Celticowi Glasgow. Mecz ze szkocką drużyną odbędzie się 23 października o 20:45 na Camp Nou.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Busquets osłabia FC Barcelonę, ponieważ wcześniej już został wyrzucony przez arbitra z boiska. Miało to miejsce 29 listopada 2009 roku w wygranym przez katalońską drużynę (1-0) spotkaniu z Realem Madryt (dwie żółte – 50. i 62. minuta).