2dn.17godz.51min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Cesc i Pedro strzelają dla Hiszpanii

W drugim spotkaniu, z udziałem piłkarzy FC Barcelony, Hiszpania pokonała 3-1 Urugwaj. Ogromny wkład w wygraną mieli zawodnicy katalońskiej drużyny – Cesc i Pedro (dwie) wpisywali się na listę strzelców.

Hiszpania pokonała 3-1 Urugwaj, a wszystkie bramki dla La Roja były autorstwa piłkarzy FC Barcelony – Ceska i Pedro (dwie). Vicente del Bosque wystawił w podstawowym składzie siedmiu piłkarzy katalońskiej drużyny, a kolejnych dwóch pojawiło się w drugiej połowie.

Pierwsza bramka padła w 15. minucie spotkania – Cesc uderzył niespodziewanie zza pola karnego i zaskoczył tym Muslerę, który popełnił fatalny błąd przy interwencji. Kwadrans później, Cristian Rodríguez doprowadził do remisu.

W drugiej połowie dominowała już tylko Hiszpania. W 51. minucie Gerard Piqué zagrał do Pedro, który nie miał problemów z pokonaniem Muslery. Chwilę później było już 3-1, a drugą swoją bramkę strzelił Pedrito – tym razem asystował Cesc.

W wyjściowym składzie La Roja znaleźli się: Valdés (90 minut gry), Puyol (45), Alba (77), Busquets (90), Cesc (90), Iniesta (59) oraz Pedro (75). W drugiej połowie na murawie pojawili się jeszcze Piqué (45) oraz Villa (45). Warto zaznaczyć fakt, że dla Kapitana był to setny mecz w reprezentacji Hiszpanii.

Hiszpania 3-1 Urugwaj