5dn.12godz.51min.

Deulofeu zdobywa bramkę dla reprezentacji

Dzisiejszego dnia rozpoczęła się międzynarodowa przerwa na spotkania towarzyskie. O godzinie 20:00 rozpoczął się mecz pomiędzy reprezentacją Hiszpanii U21 a Belgii U21, który zakończył się remisem 1-1.

Wydawało się, że będzie to łatwa przeprawa dla reprezentacji Hiszpanii do lat 21, a jednak tak nie było, ponieważ Belgia postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1, a bramkę dla La Rojita zdobył napastnik FC Barcelony B, Gerard Deulofeu.

Hiszpania wyszła na prowadzenie w 29. minucie spotkania, a autorem bramki był właśnie Deulofeu. Wyrównujące trafienie zaliczył Van der Bruggen jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Więcej bramek nie oglądaliśmy.

Poza Gerardem Deulofeu, który rozegrał pełne 90 minut, na boisku pojawili się inni przedstawiciele FC Barcelony B: Sergi Gómez (90 minut), Luis Alberto (wszedł w 70. minucie) oraz Alejandro Grimaldo (pojawił się na drugą połowę).

Warto tutaj podkreślić jeszcze jeden fakt – Alejandro Grimaldo zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii do lat 21, mając zaledwie 17 lat i 5 miesięcy. Dla Luisa Alberto był to także debiut na tym szczeblu rozgrywek.

Belgia U21 1-1 Hiszpania U21

0-1 Deulofeu (min. 29),

1-1 Van der Bruggen (min. 42).

Belgia: Casteels, Ibrahima Cisse, Arslanagic, Heylen (Hazard min. 75), Verboom, Malanda-Adje, Igor Vetokele (Tarfi min. 86), Van der Bruggeen, Michy Batshuayi, Praet i Mpoku Ebunge (T. Hazard min. 46).

Hiszpania: Kepa (Sotres min. 46), Carvajal, Amat (Ignasi Miquel min. 57), Sergi Gómez, Aurtenetxe (Grimaldo min. 46), Sarabia (Luis Alberto min. 70), Pedro Mba (Saúl min 46) , Suso (Oliver min. 57), Rubén Pardo, Deulofeu i Alcácer (Bernat min. 70).