3dn.21godz.23min.

Pedro dał wygraną z Francją

Reprezentacja Hiszpanii grała dziś niezwykle ważne spotkanie, króre decydowało o pierwszym miejscu w frupie. La Roja pokonała 1-0 Francję, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył napastnik FC Barcelony, Pedro Rodríguez.

W wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii znalazło się w sumie siedmiu zawodników FC Barcelony: Valdés (90 minut gry), Piqué (90), Iniesta (90), Busquets (90), Xavi (90), Pedro (76) oraz Villa (61). W drugiej połowie spotkania, szansę na grę od Vicente del Bosque otrzymał Cesc (14).

Warto zaznaczyć, że dobre spotkanie rozegrał Valdés, który zaliczył kilka bardzo dobrych i udanych parad. Pierwsza bramka padła dopiero w 58. minucie spotkania, kiedy to Nacho Monreal asystował do Pedro. Utrzymanie korzystnego wyniku ułatwił fakt, że 10 minut przed końcem Pogba otrzymał czerwoną kartkę.

Ponadto, żółte kartki w tym spotkaniu otrzymywali Xavi oraz Cesc. Obecnie reprezentacja Hiszpanii zajmuje pierwsze miejsce w grupie z 11 punktami na koncie. Druga jest Francja, która ma jedno „oczko” mniej.

Francja 0-1 Hiszpania

58″ Pedro 0-1

Francja: Lloris – Jallet (90+2″ Giroud), Varane, Sakho, Evra – Cabaye (70″ J. Ménez), Pogba, Matuidi – Valbuena, Benzema (82″ Sissoko), Ribéry

Hiszpania: Valdés – Arbeloa,  Piqué , Ramos, Monreal – Busquets, Xabi Alonso, Xavi – Pedro (76″ Cesc), Villa (61″ Jesús Navas), Iniesta (90+3″ Mata)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2013/03/pedro-dal-wygrana-z-francja/