1dn.4godz.47min.

W finale z Espanyolem: Gimnàstic Tarragona 0-1 FC Barcelona

FC Barcelona wygrała 1-0 z Gimnàstic Tarragona i awansowała do finału Pucharu Katalonii, gdzie już czeka Espanyol. W 13. minucie, Lombán otworzył wynik spotkania, wykorzystując rzut karny. Była to jedyna bramka tego wieczoru. Data i miejsce finału pozostają do ustalenia. Tak samo fakt, czy ponownie zagra drużyna rezerw czy też zespół Tito Vilanovy.

Barça B zwyciężła na Nástic z Taragoną w półfinale Pucharu Katalonii dzięki bramce Lombána z karnego.

Barça B podeszła do spotkania na poważnie i dominowała zbierając dobre oceny za mecz, który odbył się na Nuevo Estadio de Tarragona. Zapewniając sobie tym samym awans do finału Pucharu Katalonii, pokonują zespół Nástic, grający w Segunda B. Gol na wagę zwycięstwa zdobył David Lombán z rzutu karnego w pierwszej połowie.

Lombán

Od razu na początku odważnie rozpoczęli zawodnicy Dumy Katalonii. Jednak chwilę później do interwencji po strzale Eugeniego został zmuszony Oier. W kolejnej akcji Lombán wykorzystał rzut karny po faulu na Patricu (który otrzymał świetne podanie od Rafinhy). Barça B uniosła ciężar i zaczęła stwarzać sporadyczne, kolejne okazje. Jedną z nich miał Joan Roman po indywidualnej akcji, ale jego strzał został obroniony.

Dominacja

Goście zaczęli rozgrywać piłkę spokojniej z dużą dozą cierpliwości, aż w końcu piłka trafiła pod nogi Rafinhy, który starał się posłać dokładne podanie do któregoś z partnerów. Jedna z piłek trafiła do Araujo, którego strzał został obroniony przez Sergio Lopeza. Eusebio sięgnął po zmiany wprowadzając w drugiej połowie dwóch zawodników z Juvenil A, Sampera w środku pola i Adama na prawej.

Słabsze tempo

Nástic chciało odmienić losy spotkania i co raz częściej do interwencji zmuszany był Oier. W 57. minucie w cudowny sposób uratował Barçę od utraty wyrównującej bramki. Tempo nieco spadło (przyczyniły się do tego zmiany) i Barça B starała się ponownie przejąć kontrolę nad spotkaniem i utrzymywać się przy piłce. Większość akcji prowadzona była prawą stroną, gdzie wykorzystywano szybkość Adama. Zmuszona rezultatem Tarragona podejmowała co raz więcej ryzyka i była bliska zdobycia wyrównującej bramki w 89. minucie przez Frana Carabie.

Czas jednak zabrakło i Barça awansowała do finału Pucharu Katalonii, w którym zmierzy się z Espanyolem po jego  zwycięstwie nad Llagostera w drugim półfinale (3-0).

Gimnàstic Tarragona 0 – 1 FC Barcelona

13″ Lombán 0-1 (karny)

* Wideo z bramki po kliknięciu w strzelca.