Nowy Assassins Creed. Co już wiemy?

Nowy Assassins Creed. Co już wiemy?

Wiele powiedziano na temat tego, jak będzie wyglądać nowa odsłona Assassins Creed. Plotki prześcigają się z pogłoskami w najbardziej fantastycznych teoriach, co do fabuły. Nie brakuje także informacji o mechanice samej rozgrywki. A tych szczegółów pojawia się niezwykle dużo, co jeszcze tylko bardziej rozbudza wyobraźnię graczy oczekujących na premierę tej znanej gry.

Z kolei firma Ubisoft wydaje się tylko na tym skorzystać i milczy, co jeszcze tylko podkręca atmosferę. Wpisy pojawiają się na blogach i forach związanych z tą grą jedną z najbardziej popularnych w historii. Czekają na nią nie tylko zagorzali fani, ale także osoby, które wcześniej grały np. tylko w gry hazardowe maszyny hot spot za darmo lub:

  • strzelanki
  • rpg
  • przygodowe
  • strategiczne

W tej grze zawsze każdy mógł znaleźć coś dla siebie nie tylko i wyłącznie z punktu widzenia fabuły. Gracz możemy intensywnie powalczyć z różnymi przeciwnikami, ale także upajać się profesjonalnie zaprojektowaną grafiką. W tej edycji, jak wiemy, będzie wiele interesujących detali, ale jednak nie wszystko zostało potwierdzone.

Jak zwykle ciekawa fabuła

Plotki bardzo często mówiły o tym, w kogo będziemy się wcielali. Bohatera, czy też bohaterkę? Jak na razie wiadomo, że gracz może się wcielić w postać, która będzie mieć imię Jora i sam będzie decydować o swojej płci. Jeżeli wybieramy mężczyznę, to będzie on wysokim blondynem, który nosi krótką brodę. Kobieta będzie miała długie rude włosy. Bohater ma być identyfikowany w grze jako odrodzony Odyn i będzie doświadczać wizji. W ich trakcie jako Bóg będzie przybywać w Asgardzie. Przewiduje się także pojawienie się włóczni Odyna (Gungnir). Cała historia ma się dziać w 845 r.n.e. Ten moment to prolog, gdy Paryż jest oblegany przez wikingów. Gracz ma mieć kontrolę nad ojcem głównego bohatera, który z kolei jest sojusznikiem dowódcy najeźdźców. Co wydarzy się dalej? Potem przenosimy się do 867 roku. Jako nastoletni Jora spotykamy się z asasynami, którzy przekazują nam paczkę, którą mamy dostarczyć do Ragnara w Uppsali. Poza tym kontynuowana będzie akcja, która będzie się rozgrywała w czasach współczesnych.

Kooperacja w grze

Jedną z najbardziej interesujących pogłosek dotyczących wyczekiwanego tytułu jest to, że ma się pojawić możliwość czteroosobowego trybów kooperacyjnego. Dzięki temu będziemy mieli pełną swobodę, jeżeli chodzi o dołączenie do zabawy. Styl gry ma przypominać to, co gracze pamiętają z Ghost Recon: Wildlands. Niestety więcej szczegółów na razie nie znamy i nie ma również pewności że, grając w tym trybie, będziemy mieli dostęp do całej zawartości gry, czy też może tylko do wybranych aktywności, które będą dedykowane dla kilku graczy. Warto też wspomnieć, że tryb wieloosobowy nie przewiduje w przypadku każdego gracza wyboru wariantu Jory. W zamian za to możemy się wcielić w członków jego niewielkiej drużyny, której był przywódcą w czasach młodości.

Rozbudowa mechaniki RPG

Kolejna edycja ma także zaoferować graczom znacznie bardziej rozbudowane mechaniki dedykowane dla gier RPG. Będziemy, więc mogli liczyć na pełnoprawne klasy postaci z drzewkami rozwoju. Miłą informacją jest to, że specjalizację naszego bohatera będziemy mogli modyfikować w trakcie gry, prowadząc rozmowę z innym graczem w świecie wirtualnym. Poza tym podobno system rozwoju doczekał się całkiem nowego projektu. Ma się opierać na używaniu umiejętności w stylu Skyrim. To ma graczom zagwarantować swobodny dostęp do większości zawartości. Z kolei w systemie walki zaproponowano więcej rodzajów broni. Do każdej z nich będzie możliwość dodawania run zmieniających ich działanie.

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB