2dn.4godz.28min.

Kanoute pokonuje Barcelonę: Sevilla – Barcelona 3-1

Fc Barcelona

Sevilla udowodniła, że w pucharach jest bardzo groźna. Pokazała to wszystkich zgromadzonym na Sanchez Pizjuan pokonując FC Barcelonę 3-1.

Tym samym Duma Katalonii przegrała swój pierwszy oficjalny mecz w sezonie 2010/2011. Warto jednak zaznaczyć, że FC Barcelona zagrała w mocno rezerwowym składzie – zabrakło wszystkich zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo świata, nie grał także Pinto z powodu kontuzji.

Pep Guardiola okazał zaufanie w młodych zawodników, a w wyjściowym składzie ujrzeliśmy 4 graczy Barcelony B: Sergi Gomeza, Oriola Romeu, Jonathana dos Santosa i Miño, który zaliczył debiut na bramce FC Barcelony.

Ibrahimovic otwiera wynik

Barça zagrała w eksperymentalnym ustawieniu, gdzie Maxwell zagrał w ataku. Katalończycy atakowali, zyskiwali dominację na boisku i opłaciło się. W 20 minucie Ibra otrzymał świetne podanie z lewego skrzydła od Maxwella i dostawiając nogę skierował piłkę do bramki Palopa.

Dobry start dla młodych

Młodzi zawodnicy Barcelony dobrze czuli się na boisku, wspaniale zgrywali się z Alvesem, Keitą i Ibrą. Szansę na podwyższenie wyniku miał Maxwell po kontrze wyprowadzonej przez młodego dos Santosa.

Początek dominacji gospodarzy

Antonio Alvarez w przerwie postawił na Cigariniego i zdjął z boiska Romarica. Włoch wprowadził widoczne ożywienie w grze Sevilli i, nawet mimo wprowadzenia Messiego, Sevilla zaczęła kontrolować sytuację na boisku.

Kanoute odmienia sytuację

W 55 minucie Miño obronił główkę Renato, ale wkrótce po tym piłkę do siatki posłał Luis Fabiano niskim strzałem. Później dwie bramki zdobył jeszcze Kanoute i Sevilla przyjedzie na Camp Nou z solidną zaliczką po meczu wygranym 3-1.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2010/08/kanoute-pokonuje-barcelon-sevilla-barcelona-3-1/