Czego nauczyliśmy się z pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayerem Leverkusen? Zapraszamy na drugą część tego podsumowania, w której skupimy się na Chilijczyku Alexisie Sánchezie.
Alexis Sánchez – Najlepszy skrzydłowy Barcelony
Barcelona ma wielu skrzydłowych – naprawdę wielu. Jeśli wszyscy byliby w pełni formy, Pep Guardiola miałby do dyspozycji Ibrahima Afellaya, Pedro, Davida Villę, Isaaca Cuenkę, Cristiana Tello i Alexsia Sáncheza. To nie wyklucza jednak faktu, że na takiej pozycji mogą grać również Thiago Alcántara, Andrés Iniesta, czy nawet Dani Alves, który nominalnie jest prawym obrońcą, ale ma warunki do gry na skrzydle.
Na tej pozycji może grać także Cesc Fàbregas, którego Pep Guardiola używa właściwie jako człowieka od wszystkiego. Grał już na pozycji skrzydłowego, jako wysunięty napastnik, atakujący pomocnik czy rozgrywający. To jest to, co Pep lubi najbardziej.
Ale spośród wszystkich wymienionych zawodników, nie ujmując im umiejętności, jako najlepszego skrzydłowiego w FC Barcelonie wybrałbym Alexisa Sáncheza. Jest szybki, ma instynkt strzelecki i dobrze rozumie się z Leo Messim. Czy można wymagać czegoś więcej od idealnego dla Barçy skrzydłowego? W meczu z Bayerem Alexis miał kilka szans na zdobycie bramki i wykorzystał dwie z nich. Jego gole na BayArena mogą okazać się decydujące w kontekście dwumeczu.
Mimo to Chilijczyk potrzebuje nadal się rozwijać. We wtorek zrównał z ziemią swoich przeciwników i doprowadził na skraj wyczerpania obronę Leverkusen, jednak dziewięć goli w 28 rozegranych do tej pory meczach świadczy o tym, że Alexis ma problem z utrzymaniem dobrej formy przez dłuższy czas. Obecnie jest najlepszym skrzydłowym Barçy, ale jeśli chce być na jeszcze wyższym poziomie, będzie potrzebował systematyczności Pedro czy Villi z poprzednich sezonów.
Z drugiej strony to tylko kwestia czasu aż znajdzie się jakiś młody zdolny zawodnik z Barçy B, który będzie w stanie zastąpić Chilijczyka tak samo jak do pierwszego składu wskoczył Pedro i teraz został wyparty przez Cuenkę czy Tello.
Kolejne części wkrótce.
Czego nauczyliśmy się w meczu z Bayerem? Część I
Źródło: BleacherReport.com