Rafael Bergés, trener Córdoby jest przekonany o szybkim powrocie do zdrowia Tito Vilanovy i wznowieniu pracy jako szkoleniowca.
Trener Córdoby zauważył, że „wszyscy jesteśmy przekonani, że ta walka zakończy się zwycięstwem, a Tito nie jest w niej sam. Każdy wspiera go ze wszystkich sił i jestem przekonany, a nawet pewien, iż wszystko dobrze się potoczy i Tito wróci na ławkę, na co zasługuje”. Do tych słów dołożył jeszcze dla stacji radiowej oświadczenie, iż: „Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do sprawy, jest w dobrych rękach, jest z nim najlepszy klub”.
Bergés wytłumaczył, że kiedy wieść się rozeszła: „byłem zszokowany. Jeszcze nie dawno wymienialiśmy uścisk dłoni. Jak zawsze, tak jak zapamiętałem, był spokojny, opanowany i pracowity”.
Teraz należy pomóc katalońskiemu trenerowi ruszyć dalej. Z Córdoby zatem, gdzie w ubiegłym tygodniu został rozegrany mecz Pucharu Króla, nadejdzie pomoc: „Tu w Córdobie wierzymy, że teraz miejscem, na które najbardziej zasługuje Tito jest ławka”. Ponieważ, jak sądzi Bergés: „Tu pozostaną wspaniałe wspomnienia pracy jaką zademonstrował”.
Źródło: Sport.es