4dn.19godz.56min.

Zdobywcy Pucharu Hiszpanii – FCB Alusport

FC Barcelona Alusport zdobyła Puchar Hiszpanii w futsalu, pokonując Lobelle w Logroño (5-3). Do rozstrzygnięcia spotkania była potrzebna dogrywka.

Barça Alusport zdobyła swój drugi z rzędu Puchar Hiszpanii w futsalu. W finale piłkarze halowi Marca Carmony pokonali Lobelle Santiago, ale dopiero w dogrywce. Choć do przerwy był bezbramkowy remis, na emocje w tym spotkaniu nie mogliśmy narzekać. Druga połowa okazała się być bardzo atrakcyjna.

Na prowadzenie Dumę Katalonii wyprowadził w 27. minucie Javi Rodríguez. Sześć minut później był już remis 1-1, a gola dla Lobelle zdobył Raúl Campos. Tylko dwie minuty trzeba było czekać na odpowiedź Katalończyków, którzy wyszli ponownie na prowadzenie po strzale Wilde. Niestety radość nie trwała długo. W 36. minucie był po raz kolejny remis (2-2), a gola zdobył Rubi.

Dogrywka

Cztery gole padły w doliczonym czasie gry, czyli tyle samo co w regulaminowych 40 minutach. Tym razem jednak mecz przebiegał pod dyktando rozpędzonej FC Barcelony. W 36. i 42. dwukrotnie bramkarza Lobelle Santiago pokonał Sergio Lozano. Minutę później było już 5-2, a drugiego swojego gola w finale zdobył Wilde. Chwilę przed zakończeniem spotkania jeszcze jedną bramkę zdobyli „goście” (Charlie).

FCB Alusport 5-3 Lobelle Santiago

FCB Alusport: Cristian (br), Ari, Lin, Saad, Wilde –ławka rezerwowych- Sergio Lozano, Torras, Fernandao, Igor, Javi Rodríguez

Lobelle Santiago: Álex (br), Aixardo, Palmas, David, Chaguinha –ławka rezerwowych-, Raúl Campos,  Luis, Barroso, Hamza, Quintela, Rubi, Charlie

1-0, Javi Rodríguez,min 27;

1-1, Raúl Campos, min 33;

2-1, Wilde, min 35;

2-2, Rubi, min 36;

3-2, Sergio Lozano, min 42;