1dn.6godz.6min.

FC Barcelona – Rhein-Neckar Löwen: Zwycięstwo i awans do ćwierćfinału LM (26:20)

FC Barcelona pokonała Rhein-Neckar Löwen (26-20) w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów i tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Barça rozpoczęła dobrze spotkanie w dużej mierze dzięki obronom Péreza de Vargasa, podaniom Sigurdssona i dokładności pod bramką Jallouza, który zdobył aż pięć goli w pierwszej połowie, co pozwoliło Katalończykom zejść na przerwę z prowadzeniem 11-10.

Zawodnicy nie zwolnili tempa w drugiej połowie. Pérez de Vargas w dalszym ciągu był pewnym punktem w bramce, o czym świadczył chociażby obroniony rzut karny. Katalończycy zachowali również skuteczność pod bramką rywala, dzięki czemu blisko 5000 widzów zgromadzonych na Palau Blaugrana mogło cieszyć się z końcowego zwycięstwa 26:20.

Barça Lassa: Pérez de Vargas, Tomás (2), Entrerríos (3), Sorhandio (1), Gurbindo, Sigurdsson (5) i Morros -Zmiennicy: Noddesbo, Sarmiento (1), Syprzak, Jicha (2), Jallouz (6), Lazarov (6 -1p-).

Rhein Neckar: Ristovski, Sigurmannsson (1), Kneer (3), Baena (2), Larsen (1), Groetzki, Reinkind (4), Zmiennicy: Schmid (6 -1p-), Gensheimer (2 -1p-), Pekeler, Guardiola, Petersson (1), Gerdon, Ekdahl.

Wynik co 5 minut: 2-0, 5-3, 7-5, 9-6, 9-9, 11-10 (przerwa), 15-12, 16-12, 20-13, 22-18, 23-18, 26-20.

Sędziowie: Martin Gjeding, Mads Hansen.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2016/03/fc-barcelona-rhein-neckar-lowen-zwyciestwo-i-awans-do-cwiercfinalu-lm-2620/