31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
8dn.18godz.41min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wpływ Covid-19 na piłkę nożną, zakłady sportowe i kasyna online

Wpływ Covid-19 na piłkę nożną, zakłady sportowe i kasyna online

Epidemia koronawirusa nie tylko wywołała ogólnoświatowy kryzys zdrowotny (powoli przeradzający się też w kryzys gospodarczy), ale zmieniła obowiązujące zasady gry w wielu różnych branżach. Jednym z najbardziej dotkniętych zmianami sektorów okazał się sportowy. Praktycznie wszystkie kraje zdecydowały się bowiem na zawieszenie rozgrywek sportowych, a to pociągnęło za sobą cały szereg dalszych konsekwencji.

Inna, odmieniona rzeczywistość, zawitała także do wirtualnego świata sportu, bo choćby gry hazardowe w sporcie nie uchroniły się przed koniecznością adaptacji.
Zmiany widoczne są zresztą również w hazardzie niesportowym, w kasynach online.

Piłka nożna w obliczu koronawirusa

Piłka nożna, z 4 miliardami fanów, jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem na świecie. I o ile w dobie epidemii koronawirusa jej popularność nie maleje, o tyle… kibice niespecjalnie mają możliwość, by śledzić jakiekolwiek rozgrywki. Praktycznie prawie wszystkie ligi zostały zawieszone (a na pewno te największe europejskie), wstrzymano też mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a turniej EURO 2020 po długich dyskusjach przełożono na przyszły rok.

Początkowo drużyny wstrzymały treningi, a ponieważ u części graczy z największych lig, takich jak Serie A czy Premier League, stwierdzono pozytywne wyniki testów na koronawirusa, niektóre z zespołów przechodziły kwarantannę. Chociaż obecnie sytuacja się normalizuje, to treningi zespołów prowadzone są w szczególnych warunkach.

Obok kibiców najbardziej cierpią chyba działy finansowe klubów. Barcelona już zapowiedziała, że musi zrewidować swój budżet, uszczuplając go o ćwierć miliarda euro.

Taka sytuacja zapaści finansowej może jednak wpłynąć na ciekawsze ruchy klubów w letnim okienku transferowym. Co prawda, choć sytuacja finansowa pewnie mocno ograniczy kwoty transferów, prawdopodobnie kluby zmuszone będą do dokonania większych roszad w składach, a także zwrócenia swojej uwagi na zawodników młodszych czy z mniej popularnych lig – być może więc nadchodzący sezon transferów będzie jednym z najciekawszych, jakie przyszło ci śledzić od bardzo dawna.

Hazard sportowy a koronawirus

Statystyki zakładów sportowych online wskazują, że sektor gier hazardowych w sporcie jest jednym z najszybciej rozwijających się. I pewnie hazard sportowy dalej rozwijałby się swobodnie, pomimo epidemii koronawirusa (może nawet w szybszym tempie, skoro sporo ludzi utknęło w domu przed komputerami), gdyby nie to, że rozgrywki, których wyniki potencjalnie typować mieli gracze, zostały wstrzymane.

W konsekwencji bukmacherzy usilnie starają się zaadaptować do nowej sytuacji. Większość punktów stacjonarnych w Polsce, w których przyjmowane są zakłady, została tymczasowo zamknięta, a zakłady przyjmowane są tylko online. Jest to decyzja zrozumiała, bo i tak w obecnej sytuacji mało kto zdecyduje się, by wyjść z domu tylko po to, żeby wypełnić kupon z zakładem.

W serwisach online z kolei królują obecnie zakłady dotyczące e-sportu, pojawiają się także wcześniej niespotykane zakłady, których przedmiotem są na przykład popularne reality show.

Popularność niesportowych gier hazardowych

Wydawać by się mogło, że kasyna online, takie jak na przykład kasyno online Astralbet, w obecnej sytuacji powinny przeżywać oblężenie. Zwłaszcza wśród kibiców piłkarskich, którzy mają o wiele więcej wolnego czasu, bo nie mogą śledzić meczów swoich ulubionych drużyn, a jeśli z kolei chcą typować wyniki meczów… napotykają bardzo ograniczony wybór zakładów. Naturalną koleją rzeczy byłoby więc zastąpienie zakładów sportowych inną formą gier hazardowych – kasynami online.

Statystyki dotyczące gier hazardowych jednak dużej wzrostowej tendencji obecnie nie potwierdzają. Wynika to najprawdopodobniej stąd, że nie każdy kibic sportowy obstawiający wyniki meczów, jest przekonany, że kasyna online są wyborem dla niego. O ile wie, że zna się całkiem nieźle na futbolu i pewnie mniej więcej jest w stanie przewidzieć wyniki meczów, o tyle świat automatów online wydaje się mu nieznany i być może nawet nieco odstraszający.

Jeśli należysz właśnie do takich osób, pamiętaj, że dostępnych jest mnóstwo artykułów online, które pomagają graczom w podejmowaniu decyzji i wyborze legalnych, ciekawych kasyn online. Wystarczy wspomnieć chociażby recenzje publikowane przez eksperta Eliasza Nowaka. Być może po bliższym zapoznaniu się z rzeczywistością kasyn online, nie będą one dłużej wydawały się tak przerażające.

Zawsze zachowaj jednak rozwagę. Ogólnie znane fakty dotyczące gier hazardowych wskazują bowiem, że tylko przy rozsądnym podejściu i odpowiednim przygotowaniu (pamiętaj, żeby zawsze upewniać się o legalności kasyn online!), niesportowe gry hazardowe mogą okazać się świetną alternatywą dla zakładów sportowych.

Podsumowanie

Chociaż obecna sytuacja epidemiologiczna znacząco zmieniła oblicze zarówno piłki nożnej, jak i gier hazardowych, oba te sektory starają się jak najlepiej dostosować do panujących warunków. Zresztą, być może już niedługo wszyscy będą mogli odetchnąć z ulgą, bo pierwsze ligi ogłaszają rychłe wznowienie rozgrywek. La Liga właśnie przeprowadza badania wśród piłkarzy i sztabów drużyn, tak by już wkrótce dokończyć pozostałe w sezonie mecze.Kursy na mecze FC Barcelony

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/05/wplyw-covid-19-na-pilke-nozna-zaklady-sportowe-i-kasyna-online/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.