18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.11godz.7min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wyposażenie piłkarza, czyli 4 rzeczy, których nie może zabraknąć zawodnikowi

Wyposażenie piłkarza, czyli 4 rzeczy, których nie może zabraknąć zawodnikowi

W idealnym świecie każdy zawodnik grający w ligowych rozgrywkach posiadałby własny sprzęt piłkarski. W rzeczywistości jednak taki przywilej należy wyłącznie do profesjonalistów otrzymujących wyposażenie od nieźle sytuowanych klubów. Zawodnicy niższych lig i amatorzy zmuszeni są do zakupu sprzętu na własną rękę. Czego zatem nie powinno zabraknąć w ich wyposażeniu?

1. Buty piłkarskie

Żaden piłkarz nie występuje boso. Myśląc o profesjonalnej grze, musi również zrezygnować ze zwykłych sneakersów. W zależności od tego, czy grywa na boisku, czy na hali, będzie potrzebował wytrzymałych korków bądź halówek. Jeżeli treningi czasem odbywają się na murawie, a czasem na sali, zawodnik powinien zaopatrzyć się w oba rodzaje obuwia. Korki bowiem nadają się wyłącznie na trawę, gdzie z kolei nie sprawdzą się śliskie halówki. Warto sięgnąć po obuwie sprawdzonych marek, jak adidas, Nike, czy Puma.

2. Odzież piłkarska

Odzież do gry w piłkę nożną to jedna z obszerniejszych kategorii wśród piłkarskiego sprzętu. Zawodnik potrzebuje wygodnych szortów i koszulki, które nie będą ograniczały jego ruchów. To jednak nie wszystko. Nieraz bowiem piłkarzom przychodzi grać w niskich temperaturach. Wtedy niezbędna okaże się bielizna termoaktywna. Jej dodatkowym atutem jest odprowadzanie potu na zewnątrz, dzięki czemu zawodnik nie będzie odczuwał dyskomfortu. Dobra odzież piłkarska powinna przede wszystkim przylegać do ciała i nie utrudniać manewrowania piłką na przykład przez długie, szerokie nogawki.

3. Ochraniacze

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego piłkarza powinien być zestaw ochraniaczy. Mimo że wielu graczy może uważać je za niewygodne, nie warto ryzykować kontuzji. Zawodnicy powinni zabezpieczyć swoje piszczele na wypadek mocnego kopnięcia czy wślizgu. Przed nieprzyjemnymi otarciami chronić mają również tak zwane lajkry, zakładane pod spodenki. Aby ochraniacze dobrze trzymały się ciała, warto dokupić stabilizujące taśmy lub opaski. Bramkarze zainteresowani będą też solidnymi rękawicami pozwalającymi na pewny chwyt piłki.

4. Przyda się też piłka

Aby zagrać mecz piłki nożnej, potrzeba samej piłki. Nie każdy jednak zawodnik musi ją posiadać. Wystarczy, że ma ją jeden na dwadzieścia dwie osoby. Niemniej w piłki, jak i inne akcesoria treningowe, można zaopatrzyć się w każdym dobrym sklepie sportowym. Przydadzą się szarfy, tyczki i koła koordynacyjne. Te przedmioty, jak i omówione wyżej buty, ochraniacze i elementy odzieży można skompletować w pełne wyposażenie piłkarskie między innymi w internetowym sklepie sportowym YesSport.

mainXX:/2018/01/wyposazenie-pilkarza-czyli-4-rzeczy-ktorych-nie-moze-zabraknac-zawodnikowi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.