3dn.11godz.29min.

Hat-trick Torry daje Barçy awans do finału

Podopieczni Gaby”ego Cairo zagrają w finale Copa del Rey po tym jak w spotkaniu półfinałowym odesłali do domu Vilanovę, która grała bardzo wyrównanie. Hat-tricka w tym meczu zdobył Marc Torra.

Sekcja hokeja na rolkach FC Barcelony zyskała awans do finału Copa del Rey po pokonaniu w półfinale gospodarzy, zespołu CP Vilanova Mopesa, w bardzo intensywnym i wyrównanym spotkaniu, o czym świadczy fakt, że zwycięstwo przyszło z różnicą jednej bramki.

Wyrównany początek

Zarówno FC Barcelona jak i Vilanova wyszły z nastawieniem na szybką i dynamiczną grę, co zagwarantowało nam emocje i wielki spektakl. Pierwszego gola zdobyła w 4. minucie Vilanova po świetnym kontrataku wyprowadzonym przez Manela Garcię. Barcelony to jednak nie przestraszyło, a jej zawodnicy szukali wyrównania, które nadeszło po sześciu minutach. Po świetnej grze zespołowej gola zdobył Mai Ordeig.

W 16. minucie spotkania Barcelona wyszła na prowadzenie za sprawą Marka Torry, który wykorzystał rzut karny, jednak do przerwy Vilanova zdołała wyrównać za sprawą Franceska Gila.

Intensywna druga połowa

Druga część spotkania była bardziej intensywna niż pierwsza. Zaledwie po minucie i czterech sekundach trzecią bramkę dla Barçy zdobył Marc Torra. Vilanova nie pozostała dłużna i już po minucie Manel Garcia ponownie dał remis swojemu zespołowi.

Oba zespoły nieustannie atakowały przeciwnika. W 32. minucie spotkania Pablo Álvarez zdobył czwartą bramkę dla Barcelony po świetnym strzale. Ale raz jeszcze Vilanovie udało się wyrównać po kolejnym zagraniu dzięki Gilowi, który przejął piłkę i poprowadził kontrę swojego zespołu.

Gra była szalona, ale zawodnicy Cairo pokazali dojrzałość, która pozwoliła otworzyła im bramy finału. Marc Torra ponowie wyprowadził Barcelonę na prowadzenie po tym jak wykorzystał rzut wolny na siedem minut przed końcem spotkania.

Zwycięstwo i awans do finału FC Barcelona ma już zapewniony. Finałowe spotkanie Copa del Rey odbędzie się dzisiaj o godzinie 16:00, a Barça zmierzy się w nim z Noią.

Vilanova 4:5 Barcelona

Vilanova: Gil, Francesc Gil, Creus, Òscar Martínez and Manel Garcia –starting five- Rodríguez, González

Barcelona: Fernández, Torra, Ordeig, Borregán and Panadero -starting five – Reinaldo, Gual, Álvarez

1-0 Manel Garcia, 4″
1-1 Mia Ordeig, 9″
1-2 Torra, 15″