3dn.16godz.22min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Córdoba pokonała Espanyol

Borja García i Caballero, strzelcy dla Córdoba, dali cenne zwycięstwo nad Espanyolem w 1/8 Copa del Rey. Drużyna Papużek jest najbliższym rywalem FC Barcelony w La Liga.

Córdoba, zespół z Segunda División, sprawił niespodziankę wygrywając 2 – 1 z Espanyolem Barcelona w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Copa del Rey. Zwycięstwo zapewniły dwie bramki strzelone w ostatnich 10 minutach przez Borja García i Caballero. Za tydzień rewanż w stolicy Katalonii.

Sergio García – gwiazda

Papużki zdobyły prowadzenie w 37 minucie, dzięki bramce Sergio Garcíi, który wykorzystał niepewną interwencję obrońcy na linii bramkowej. To nie była jedyna okazja tego piłkarza, ale w pozostałych górą byli albo defensorzy Córdoby albo ich bramkarz.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie czerwoną kartkę za rzekomy faul w polu karnym otrzymał bramkarz Espanyolu, Kiko Casilla. Do wątpliwej jedenastki podszedł sam poszkodowany Pepe Diaz, ale świetną interwencją popisał się Cristian Álvarez, który zastąpił Casillę w bramce.

Zabójcze 2 minuty Córdoby

Wszystko rozpoczęło się w 82 minucie, kiedy to Borja García w akrobatyczny wręcz sposób pokonał bramkarza Espanyolu. Bramka godna obejrzenia! Zaledwie dwie minuty później było już 2 – 1. Drugą bramkę dla Córdoby zdobył Caballero, który w ogóle nie pilnowany w środku pola karnego, swobodnie uderzył nie do obrony.

Teraz w Barcelonie, Espanyol musi stanąć na wysokości zadania i wygrać z Córdobą. W innym wypadku niespodzianka stanie się faktem.

Skrót spotkania oraz gole można obejrzeć tutaj.

Źródło: mundodeportivo.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/01/cordoba-pokonaa-espanyol/