Konferencja prasowa Bayeru

Konferencja prasowa Bayeru

Jutrzejsza gra jest nagrodą dla zawodników Bayeru Leverkusen, na którą pracowali przez cały sezon. Ciężka praca w 34 meczach w końcu się im opłaciła.

Dzisiejsza konferencja prasowa odbywała się przed pierwszym meczem w pierwszej rundzie pucharowej Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie, który rozpocznie się na BayArenie o 20:45. Jest to o tyle ciekawe spotkanie, ponieważ Duma Katalonii jest obecnym posiadaczem tytułu. Jest to również pojedynek z najlepszym zespołem na świecie. I będzie to również spotkanie z takimi gwiazdami jak Lionel Messi.

Już na dzisiejszej konferencji prasowej stało się jasne, że żadna gra nie jest ważniejsza niż jutrzejsza. Wszystkie z 15 kamer były skoncentrowane na twarzach trenera Robina Dutta i kapitana Simona Rolfesa. Ponadto centrum prasowe było zapełnione prawie w pełni.

Punktualnie o 13 Robin i Simon weszli na salę, gdzie już oczekiwało na nich wielu dziennikarzy. „Oczekiwania wobec zespołu są ogromne. To, że Barcelona dostała nas od losu jest dla nas wyjątkowe. Sposób, w jaki grają, fascynuje wszystkich. To jest dla nas wyzwanie, w którym możemy się z nimi zmierzyć”, powiedział Rolfes.

 

Dutt dodał: „Dla sztabu szkoleniowego jest to wyjątkowa gra. Przygotowania do niej sprawiały nam dużo radości, ponieważ oglądaliśmy i analizowaliśmy wiele bardzo dobrych spotkań.” Trener Aptekarzy wypowiedział się także o przeciwniku: „Barcelona ma spektakularną taktykę ofensywną, potrafi także przeprowadzić wyróżniający się pressing.”

Pomimo wysokiej klasy Messiego, Dutt nie chce się koncentrować na światowej klasie tego zawodnika „Dałem moim zawodnikom dwie, trzy uwagi dotyczące Messiego. Ale jakość na innych pozycjach jest prawie taka sama. Dlatego nie będziemy się koncentrować tylko na jednym graczu.”

 

Rolfes powiedział po południu, że porażka 0-1 z Dortmundem nie sprawia mu żadnych zmartwień. „To klasyczne spotkanie Dawida z Goliatem, które odzwierciedla sytuację w lidze. Jestem przekonany, że we wtorek osiągniemy bardzo dobry wynik.”

 

Dobre wyniki w poprzednich spotkaniach, zwłaszcza na BayArenie przeciwko Chelsea (2-1) i Valencii (2-1) dodają zawodnikom wiary, że mogą się przeciwstawić Barcelonie. „Jesteśmy zespołem, który nigdy się nie poddaje. Pokazaliśmy, że możemy sprawić problemy wielu międzynarodowym drużynom”, powiedział Dutt.

Według Rolfesa ważne będzie, aby nie okazać zbyt wiele szacunku w grze. „To będzie ważne, żeby zrozumieć, że jest to bardzo wymagająca gra. Należy odpowiednio się bronić, aby móc powalczyć w obu bitwach”, dodał kapitan.

 

Dutt oczekuje taktycznego spotkania z Barceloną, która „zazwyczaj ma od 65 do 70 procent posiadania piłki, wtedy my będziemy mieli od 30 do 35 procent. Z takim posiadaniem piłki będziemy musieli bardzo się starać, aby wykonać bardzo dobrą i skuteczną grę. Mamy już plan jak grać piłką, ale nie będziemy strzelać z bliska, ale z około 80 metrów od trybun”.

Jednak sprawa składu Bayeru stała się bardziej dotkliwa z powodu straty Michaela Ballacka, który naciągnął ścięgno. Oprócz Ballacka brakuje jeszcze Rene Adlera, Tranquillo Barnetta, Sidneya Sama i Erena Derdiyoka.  W ostatnim meczu z Dortmundem zabrakło również lewego obrońcy Michala Kadleca.

Na pytanie, jaki wynik chciałby osiągnąć we wtorkowy wieczór, Dutt odpowiedział z uśmiechem: „Byłbym zadowolony ze zwycięstwa 5-0, ale to nie jest realne. Miło by było, gdybyśmy osiągnęli wynik, który nadal by dawał otwartą sytuację”, zakończył trener.

Źródło: bayer04.de


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB