3dn.2godz.32min.

Levante przegrywa ze Sportingiem Gijón

Kolejny rywal FC Barcelony w La Liga, Levante, przegrał na El Molinón 3-2 z walczącym o utrzymanie Sportingiem Gijón.

Są to niezwykle ważne trzy punkty dla gospodarza wczorajszego spotkania, dzięki nim drużyna Javiera Clemente zwiększa swoje szanse na utrzymanie. Pierwsza połowa rozpoczęłą się jednak dla piłkarzy z Walencji, którzy w 16. minucie za sprawą Valdo wyszli na prowadzenie. Jednakże sześć minut później do wyrównania doprowadził Trejo. Na przerwe zawodnicy schodzili przy remisie 1-1.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, to mocne otwarcie Levante, które w 64. minucie ponownie wyszło na prowadzenie. Tym razem strzelcem bramki był Koné. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, bo po dziesięciu minutach Lora doprowadził do remisu. Po kolejnych dziesięciu minutach z trzech punktów mogli cieszyć się zawodnicy Sportingu Gijón, ponieważ gola na ich wagę zdobył Sangoy. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-2.

Sporting Gijón 3-2 Levante UD