2dn.21godz.53min.

Real wygrywa ze Sportingiem Gijón (3-1)

Kolejny rywal FC Barcelony w La Liga, Real Madryt, pokonał na własnym stadionie 3-1 Sporting Gijón. Gole zdobywali Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Gonzalo Higuaín (dla Królewskich) oraz Miguel de las Cuevas.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze przyjezndych, którzy mogli wyjść na prowadzenie już w początkowych minutach spotkania. Swoich akcji nie wykorzystał między innymi Trejo. W 30. minucie spotkania właśnie po akcji tego piłkarza, piłkę w polu karnym zagrał ręką Sergio Ramos. Sędzie wskazał bez wątpienia na wapno, a jedenastkę na gola zamienił de las Cuevas.

Siedem minut później Królewscy doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Sergio Ramosa, bramkarza Sportingu uprzedził Higuaín, który z bliska wpakował piłkę głową do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym remisem.

W 74. minucie gola głową po zagraniu Di Marii zdobył Cristiano Ronaldo, a osiem minut później było już 3-1. Pewnym strzałem z prawej strony pola karnego popisał się Benzema. Więcej bramek w tym spotkaniu nie oglądaliśmy i Real Madryt zainkasował na swoje konto trzy oczka.

Real Madryt 3-1 Sporting Gijón

30″ de las Cuevas 0-1

37″ Higuaín 1-1

74″ Cristiano Ronaldo 2-1

82″ Benzema 3-1

Real Madryt: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo – Khedira, Şahin (46″ Benzema) – Callejón (46″ Di María), Özil, Cristiano –  Higuaín (75″ Granero)

Sporting Gijón: Juan Pablo – Gálvez, Botía, I. Hernández (46’ Ricardo), Canella – Moisés, Lora – Damián Suárez, Trejo, De las Cuevas (66’ Colunga) – Sangoy (56’ André Castro)

29/04/2024 21:00