3dn.1godz.41min.

Messi vs C. Ronaldo: Rekordowy Messi, Real wygrywa ligę

Real Madryt wraz ze swoją największą gwiazdą, Cristiano Ronaldo został Mistrzem Hiszpanii. Drużyna José Mourinho zakończyła sezon ze zdumiewającą ilością 100 punktów i 121 goli. Natomiast Lionel Messi i spółka zakończyli sezon z 9 punktami straty do Królewskich. Przy czym Leo pobił rekord w ilości zdobytych goli w sezonie.

Zwycięstwo na zakończenie sezonu

Królewscy zakończyli ligę zwyciężając w domowym meczu z Mallorcą 4:1. Ronaldo otworzył wynik spotkania w 19 minucie oraz brał udział w akcji, która zakończyła się bramką Karina Benzemy (23 minuta spotkania).

Remis uratowany

Leo Messi wyszedł w podstawowym składzie i zagrał pełne 90 minut w ostatnim meczu FC Barcelony w La Liga zremisowanym 2:2 z Realem Betis. Messi nie strzelił w tym spotkaniu żadnego gola, choć miał ku temu okazję, jednak nie wykorzystał rzutu wolnego trafiając w słupek. W 92 minucie Seydou Keita strzelił gola doprowadzając do remisu.

Rekord Messiego

Leo Messi strzelił 50 goli we wszystkich meczach ligowych tego sezonu. To najlepszy wynik w liczącej38 kolejek La Lidze. Łącznie zdobył 72 gole we wszystkich rozgrywkach.
Cristiano Ronaldo zajął drugie miejsce w walce o tytuł „Pichichi” (przyznawany najlepszemu strzelcowi Primera División) z 46 golami na koncie.

Wszystkie 50 goli Messiego można zobaczyć tutaj.

Dla Realu Madryt to już koniec sezonu. Natomiast FC Barcelona zmierzy się jeszcze z Athletic Bilbao w finale Pucharu Króla, który zostanie rozegrany 25 maja na Estadio Vicente Calderon.

Źródło: BleacherReport.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/05/messi-vs-c-ronaldo-rekordowy-messi-real-wygrywa-lige/