5dn.14godz.53min.

Messi i Zlatan bez bramek

Reprezentacja Argentyny, z Lionelem Messim i Javierem Mascherano w składzie, pokonała 3-2 Szwecję Zlatana Ibrahimovicia. Żaden z tych dwóch napastników, grających niegdyś w FC Barcelonie, nie wpisał się na listę strzelców.

Argentyna pokonała 3-2 Szwecję, a większość bramek padła już w pierwszej połowie. Jednakże żadnej z nich nie strzelili Leo Messi i Zlatan Ibrahimović. Napastnik FC Barcelony zagrał pełne 90 minut, podobnie jak Javier Mascherano.

Już w 3. minucie spotkania padła pierwsza bramka, a jej autorem był Mikael Lustig, który trafił do własnej siatki. Kilkanaście minut później, Jonas Olsson doprowadził do wyrównania. Na tego gola jeszcze szybciej zareagował Sergio Agüero i było 2-1 dla Argentyny.

Jednakże nie był to koniec bramek w pierwszej połowie, bo w 23. minucie spotkania Gonzalo Higuaín podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Kontaktowy gol dla Szwecji padł dopiero w ostatniej minucie spotkania, a jego autorem był Rasmus Elm.

Szwecja 2-3 Argentyna

3″ Mikael Lustig (samobój) 0-1

17″ Jonas Olsson 1-1

19″ Sergio Agüero 1-2

23″ Gonzalo Higuain 1-3

90″ Rasmus Elm 2-3

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30