04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.21min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mamadou spełnił swoje marzenie

Mamadou spełnił swoje marzenie

Fundacja FC Barcelony spełniła kolejne marzenie dziecka. W centrum szkoleniowym katalońskiego klubu pojawił sie niewidomy chłopiec, który nie widzi od urodzenia. Jego marzeniem było spotkać piłkarzy pierwszej drużyny.


Mamadou Lamine ma 9 lat i urodził się z chorobą znaną, jako anomalia Petersa, która wpływa na wzrok. Chociaż nie może oglądać spotkań FC Barcelony w telewizji, słuch relacji w radio i jest oddanym kibicem katalońskiego klubu.

 

Fundacja FC Barcelony spełniła marzenie Mamadou: spotkać piłkarzy pierwszej drużyny i wziąć udział w treningu w Ciutat Esportiva Joan Gamper. Sprawdził kilka rzeczy, dotykając piłkarza i krzyknął: „Puyol!”. Był trochę zdenerwowany, ale stopniowo zaczynał rozmawiać z piłkarzami. „Jak to robisz, że strzelasz wszystkie karne?”, zapytał Messiego.

 

Abidal, Thiago, Alexis, Xavi, a także reszta również przywitali się z młodym fanem pochodzenia senegalskiego, który na swojej koszulce zebrał autografy wszystkich możliwych piłkarzy. Po tym pierwszym kontakcie z piłkarzami, wraz z delegatem zespołu, Carlosem Navalem, udał się na boisko, gdzie wyjaśniono mu przebieg treningu.

 

„Naprawdę chciałbym posłuchać spotkania z Milanem!”, zdradził. Na końcu, Mamadou otrzymał od Valdésa rękawice, których bramkarz używał podczas treningu, a także piłkę, którą strzelił rzut karny bramkarzowi.

 

Galeria zdjęć ze spotkania Mamadou z piłkarzami

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2013/03/mamadou-spelnil-swoje-marzenie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.