26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.46min.
14.00 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Villa zastanawia się nad trzema ofertami

Villa zastanawia się nad trzema ofertami

David Villa już kilka miesięcy temu podjął decyzję, że nadal chce grać- tyle, że nie w Barcelonie. Wciąż jeszcze nie podjął decyzji odnośnie przenosin do konkretnego klubu. Na razie Hiszpan ma przemyśleć możliwości, które dają mu trzy kluby z Premier League. Barça dała piłkarzowi całkowitą swobodę wyboru nowego zespołu, ale jest jeden warunek ze strony Blaugrany: klub, który zdecyduje się odkupić Villę, nie może zapłacić za transfer mniej niż 14 milionów euro.

 

Negocjacje są możliwe od zdobycia przez kataloński klub mistrzostwa ligi. Zarówno zawodnik, jak i jego otoczenie zgromadzili wszelkiego rodzaju propozycje i podpowiedzi, aby finalnie zdecydować się na trzy kluby, które będą miały pierwszeństwo jego wykupu. Karty są odkryte, negocjacje są w toku, więc można czekać już tylko na koniec sezonu i na przyspieszenie decyzji obu stron.

 

Villa od samego początku wyrażał swoje upodobania względem piłkarskiej przyszłości. Guaje chciałby porywalizować w Premier League nosząc koszulkę Arsenalu. Wenger jako pierwszy wyrażał zainteresowanie zawodnikiem Blaugrany, gdzie chciał żeby dołączył do Cazorla. Villa miałby spełnić marzenie Arsenalu odnośnie zwycięstwa w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Wymagania sportowe i osobiste będą zasadnicze dla Villi, który opuści ligę hiszpańską zaledwie na kilka miesięcy przed Mistrzostwami Świata w Brazylii.

 

Arsenal jest priorytetem, ale nie jedynym. Liverpool również został umieszczony na liście zainteresowań piłkarza. Angielski zespół podobno zaangażował różne kontakty, by przekonać go do transferu do klubu, w którym miałby osiągnąć najwyższy poziom gry. Reina miał przekonywać Villę, że mimo problemów sportowych, które ujawniały się od kilku sezonów, klub jest dobrze zorganizowany i zdeterminowany by powrócić do elity brytyjskiego futbolu.

 

Jest też nietypowa sprawa Tottenhamu. Klub w tym sezonie był poza zasięgiem nawet fazy grupowej Ligi Mistrzów i bez bezpośrednich kontaktów z Villą, Tottenham chce zainwestować większość pieniędzy z budżetu na zakup hiszpańskiego zawodnika. To byłaby najgorsza z trzech opcji, ale niezdecydowanie konkurentów w pozyskaniu Villi daje szansę i Tottenhamowi na udany transfer napastnika Blaugrany.

 

FC Barcelona i Villa porozumieli się w sprawie negocjacji, które będą odbywały się po zakończeniu sezonu. Zawodnik został powołany na rozgrywki Pucharu Konfederacji, co pozwoli odciąć mu się od klubu i jego środowiska. Guaje oczekuje, że w tym czasie nastąpi przyspieszenie rozmów między klubami tak, że po powrocie dostanie ostateczną odpowiedź. Jakikolwiek nie będzie los Villi, ciągle jest możliwość, że napastnik nie odejdzie w tym roku z klubu, ponieważ kontrakt obowiązuje go do końca sezonu 2013/2014. Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, to w następnym sezonie będzie można go oglądać tylko w Premier League. 

 

 

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2013/05/villa-zastanawia-sie-nad-trzema-ofertami/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.