24.02.2024, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Getafe CF
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.56min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cruyff: Najlepszy dla Barçy będzie powrót Guardioli

Cruyff: Najlepszy dla Barçy będzie powrót Guardioli

Johan Cruyff udzielił specjalnego wywiadu dla dziennika El Mundo, w którym mówił między innymi o powrocie Guardioli i o obecnym zarządzie.

 

„Najlepsze dla klubu byłoby, gdyby Guardiola wrócił. Jest świetnym trenerem i nie ma lepszego. Jeśli Laporta zostałby znowu prezydentem najlepszą rzeczą jaką mógłby zrobić jest ponowne zatrudnienie Pepa. Joan to inteligenta osoba i jestem przekonany, że by tak zrobił”, stwierdził architekt Dream Teamu, według którego jest to jedyne rozwiązanie na kryzys sportowy, jaki dotyka FC Barcelonę.

 

„Aktualnym problemem klubu jest to, że decyzje podejmują nieodpowiedni ludzie. Nie rządzi trener, ani futbol. Podejmują decyzje ci, którzy chcą wykorzystać futbol do biznesowych negocjacji”, stwierdził.

 

Według legendy holenderskiej piłki problemem nie jest to, że Messi nie biega. „To absurd. Niedawno mówiło się, że Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie, a teraz po odpadnięciu z Ligi Mistrzów jest kwestionowana jego wartość. Barcelona ma problem strukturalny. To prezydent chce trenować zespół i nim dowodzić”.

 

Cruyff postanowił porównać Laportę z Rosellem/Bartomeu. „Laporta był prezydentem, który pozwalał decydować o piłce ludziom, którzy się na tym znali. Txiki, Rijkaard, a później Pep. Każdy może popełniać błędy, ale oni znali się na piłce nożnej. Laporta był poświęcony byciu prezydentem i chronieniu ich. Dlatego to wszystko tak dobrze działało”, zakończył.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/cruyff-najlepszy-dla-barcy-bedzie-powrot-guardioli/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.