4dn.11godz.38min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Hiszpania upokorzona przez Holandię

Reprezentacja Hiszpanii przegrała 1-5 z Holandią po bramkach Xabiego Alonso z rzutu karnego oraz van Persiego, Robbena i De Vrija.

W wyjściowym składzie reprezentacji Hiszpanii znalazło się pięciu piłkarzy FC Barcelony: dwóch obrońców (Piqué – 90 minut, Alba – 90) oraz trzech pomocników (Iniesta – 90, Xavi – 90, Busquets – 90). Na ławce rezerwowych został jedynie Pedro – 27.

Reprezentacja Hiszpanii wyszła na prowadzenie w 27. minucie spotkania, kiedy to bramkę z rzutu karnego zdobył Xabi Alonso. Sędzia podyktował jedenastkę za faul na Diego Coście, który miał dobrą okazję po podaniu Xaviego. Wyrównującego gola zdobył van Persie po cudownym strzale główką.

Holandię na prowadzenie wyprowadził Robben w 53. minucie spotkania. Dziesięć minut później na murawie pojawili się Pedro i Torres, którzy zmienili Diego Costę i Xabiego Alonso. Zaraz potem było już 3-1, 4-1 i 5-1, a gole zdobywali De Vrij, van Persie i Robben.

MVP spotkania Hiszpania – Holandia: van Persie.

Hiszpania 1-5 Holandia

27″ Xabi Alonso 1-0 (karny)

44″ Van Persie 1-1

53″ Robben 1-2

64″ De Vrij 1-3

72″ Van Persie 1-4

80″ Robben 1-5

Hiszpania: Casillas – Azplicueta, Piqué, Ramos, Jordi Alba – Busquets, Xabi Alonso (63″ Pedro), Xavi – Silva (78″ Cesc), Iniesta – Diego Costa (63″ Torres)

Holandia: Cillessen – Janmaat, Vlaar, De Vrij (77″ Veltman), Indi, Blind – De Guzman (62″ Wijnaldum), De Jong, Sneijder – Van Persie (79″ Lens), Robben

* Po kliknięciu w strzelca – wideo z bramką.