3dn.2godz.45min.

Hiszpania U20 znów wygrywa, gol Sergi Roberto

blank

Hiszpania, w ostatnim meczu fazy grupowej, podejmowała Australię. Mecz zakończył się zwycięstwem młodych Hiszpanów 5-1.

Hiszpanie bardzo szybko zaczęli atakować. Skutkiem tego była bramka strzelona w 1 minucie przez pomocnika FC Barcelony, Sergi Roberto. Druga bramka padła po nie całych pięciu minutach. Strzelcem gola Alvaro Vazquez, który, jak okazało się później, ustrzelił klasycznego hattricka. Bramki po jego strzałach padały w wspominanej 6 minucie, a także w 13 i 18. W 27 minucie Australia zdołała zdobyć honorowego gola w tym meczu. Sposób na pokonanie Fernando Pacheco znalazł Kerem Bulut. Hiszpanie ostateczny cios zadali w 31 minucie, gdy gola z rzutu karnego strzelił Sergio Canales. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 5-1 dla Hiszpanii. Wszyscy stawiali na równie dużo bramek w drugiej połowie, ale niestety nie padła ani jedna. Trener Julen Lopetegui już na początku drugiej części gry wykorzystał dwie zmiany.

Od pierwszych minut na murawę wybiegło dwóch piłkarzy FC Barcelony. Sergi Roberto strzelił gola i rozegrał całe spotkanie, natomiast Marc Batra był ponownie kapitanem drużyny i zszedł z boiska w 46 minucie, za niego wszedł inny piłkarz Barcelony, Carles Planas. Na ławce zasiadł Cristian Tello, który nie otrzymał szansy gry w tym meczu, a Oriol Romeu musiał pauzować za kartki.

Hiszpania awansowała do rundy finałowej. W następnej rundzie rywalami La Furja Roja będzie Korea Południowa. Mecz odbędzie się 10 sierpnia. Jeżeli młodzi Hiszpanie awansują do ćwierćfinału zagrają 14 sierpnia ze zwycięzcą pary Brazylia – Arabia Saudyjska.

Skrót meczu oraz bramki można obejrzeć tutaj.

Australia U20: Birighitti; Grant, Sainsbury (46″ Macgowan), Warren, Danning, Antonis, Bulut, Amini, Oar, Hamill, Ibini Isei (46″ Petratos).

Hiszpania U20: Pacheco (46″ Alex); Mallo (62″ Ezequiel), Pulido, Bartra (46″ Planas), Luna; Recio, Pacheco, Kiko Femenía, Sergi Roberto, Canales, Álvaro Vázquez

Australia U20 1 – 5 Hiszpania U20

1″ 0 – 1 Sergi Roberto
6″ 0 – 2 Alvaro Vazquez
13″ 0 – 3 Alvaro Vazquez
18″ 0 – 4 Alvaro Vazquez
27″ 1 – 4 Kerem Bulut