04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.27min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puchar Gampera na początku sierpnia

Puchar Gampera na początku sierpnia

Barça planuje w wyjątkowy sposób uczcić tegoroczną, 50. edycję Pucharu Gampera. Spotkanie to miałoby się odbyć na początku sierpnia.

Miguel Rico przyznał, że klub rozmawiał z „dobrą drużyną”, jednak inne rozgrywki sprawiają, że trudno jest ostatecznie potwierdzić, jaki to będzie rywal. Jednym z podstawowych problemów jest ustalenie daty Superpucharu Hiszpanii.

Barça już wie, że spotkanie o Superpuchar Europy zostanie rozegrane 11 sierpnia w Tibilisi. Natomiast 2 sierpnia, czyli tuż po powrocie z Ameryki, ma rozegrać mecz z Napoli. Klub chciałby więc, by Puchar Gampera odbył się pomiędzy wspomnianymi spotkaniami.

Athletic Club, z którym Barça ma się mierzyć w Superpucharze Hiszpanii będzie miał do rozegrania spotkania w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze zostały zaplanowane na 30 lipca i 6 sierpnia, zaś w przypadku awansu do drugiej rundy eliminacji spotkania odbędą się 20 i 27 sierpnia.

Kolejnym problemem jest wczesny początek rozgrywek ligi hiszpańskiej, które w nadchodzącym sezonie miałyby się rozpocząć już 15 sierpnia.

Barça poprosiła więc o jak najszybsze potwierdzenie daty spotkań o Superpuchar Hiszpanii, by mogła ostatecznie ustalić datę i rywala w meczu o Puchar Gampera.

Źródło: Weloba.cat

mainXX:/2015/06/puchar-gampera-na-poczatku-sierpnia/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.