Barça uczestniczy w projekcie „Razem dla Afryki”

Barça uczestniczy w projekcie „Razem dla Afryki”

Fundacja FC Barcelony przekazała 5 podpisanych koszulek, parę rękawic i butów gwiazd Barçy aby wspomóc w trudnej sytuacji osoby zamieszkujące Róg Afryki.

Fundacja FC Barcelony wręczyła zestaw na cele kampanii „Razem dla Afryki”, który składa się z 10 koszulek i 5 piłek podpisanych przez Carlesa Puyola, Ceska Fàbregas i Gerarda Piqué, a takżę parę rękawic używanych przez Víctora Valdésa wraz z jego podpisem oraz parę butów Leo Messiego, również z jego autografem.

W kampanię zaangażowane są, oprócz Fundacji FC Barcelony również bank La Caixa, Fundacja Realu Madryt, UNICEF, UNHCR i FAO. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na pomoc w kryzysie humanitarnym na Półwyspie Somalijskim.

Projekt „Razem dla Afryki” rozpoczął się dzięki CaixaForum w Madrycie 9 grudnia. Wśród obecnych na ceremonii byli Carles Rexach, reprezentujący FC Barcelonę i dyrektor Realu Madryt, Emilio Butragueño.

Futbol i solidarność

Fundacja La Caixa otworzyła konto bankowe dla tej kampanii 9 grudnia z okazji Gran Derbi na Bernabéu i wpłaciła na nie 100 tysięcy euro. Numer konta to 2100-0900-91-0211634155, a wpłat można dokonywać do 22 kwietnia 2012 roku, tego dnia odbędzie się Gran Derbi na Camp Nou. Wpłat możecie dokonywać także za pośrednictwem strony www.juntosxafrica.com, na której znajdziecie więcej informacji.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB