24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
23dn.12godz.46min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kapitan Messi

Kapitan Messi

Wiele wskazuje na to, że Leo Messi pojawi się już wkrótce na oficjalnej liście zawodników do noszenia opaski kapitańskiej.

 

W swojej karierze, czuł odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się na boisku jak i poza nim, towarzyszy Leo Messiemu od czasu awansu do pierwszej drużyny Barçy dziewięć lat temu. Argentyński fenomen szybko rozwijał się i przejmował kolejne obowiązki, w kolejnych etapach swojej kariery, rozpoczynając ją w 2003 roku, w barwach Barcelony. Najpierw w cieniu wielkiego Ronaldinho, żeby następnie podjąć wyzwanie bycia najlepszym zawodnikiem zespołu, co czyni nieprzerwanie, aż do dziś, kiedy ma już 26 lat. Oczywiste jest, że także podczas tego czasu, awansował także w hierarchii w szatni.

 

Zaskakującym jest, że pierwszy raz Messi ubrał opaskę kapitańską Barcelony dopiero w meczu ligowym, w marcu, mimo, że jest decydującym zawodnikiem w historii klubu. Jednak to część logiki i dyscypliny prawie wojskowej, bo najlepszymi w armii weteranów Culé są: Carles Puyol, Xavi Hernández, Victor Valdés i Andrés Iniesta. Wydaje się to jednak dziwne, ponieważ Messi, był wybierany do wykonywania rzutów karnych i wolnych, jednak nie został oficjalnie ogłoszonym przez trenera. Miało tak się stać w tym sezonie, po ogłoszeniu odejścia Valdésa. W obliczu pozostania jednak Valdésa sprawa wydaje się nieco wątpliwa. Co ciekawe, w kwietniu, w meczu przeciwko Bilbao, opaskę kapitana założył Messi, po tym jak zrezygnował z niej Valdés tłumacząc się „złym rozmiarem”.

 

W reprezentacji Argentyny, w 2011 roku, opaskę kapitana Messiemu dobrowolnie oddał Javier Mascherano i po „abdykacji” powiedział: „Wszyscy czujemy, że liderem zespołu powinien być najlepszy piłkarz na świecie”.

 

Z zachowań innych zawodników na boisku, może wynikać, że Messi już w niedalekiej przyszłości poczyni kolejny krok w swojej karierze. Dawniej przykładem do nauki dla młodszych zawodników był Puyol. Latem tego roku, to Messi pojawił się w jeden dzień na treningu z rezerwami, na prośbę Tito Vilanovy.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.