21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.36min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Obchody 10. rocznicy śmierci Kubali

Obchody 10. rocznicy śmierci Kubali

FC Barcelona złożyła kwiaty pod pomnikiem Kubali, który znajduje się obok Camp Nou, aby uczcić 10. rocznicę śmierci legendy Barcelony (22.05.2002).


Prezydent Klubu, Sandro Roselli na uroczystości zorganizowanej pod pomnikiem Kubali złożył hołd węgierskiemu piłkarzowi. W swoim przemówieniu podkreślił trzy ważne cechy Węgra, które zostaną zapamiętane: „Camp Nou – to właśnie on sprawił, że Les Corts [poprzedni stadion Barçy] stał się za mały dla naszych fanów – jego hojność , powszechny zachwyt, pomysłowość”.

 

„Wszyscy mówili o nim dobrze – był legendą Barçy i dzięki niemu Barça poczyniła gigantyczny krok naprzód. Będziemy się tu zbierać razem ku jego pamięci, kiedy tylko będziemy mogli, ponieważ ludzie tacy jak on czynią ten Klub jednym z najważniejszych klubów na świecie”.

 

Obok Prezydenta w uroczystości brali również udział inni członkowie zarządu na czele z vice-prezydentem Jordim Cardonerem, obecy był również prezydent Agrupació Barça Jugadors – Ramon Alfonseda oraz członkowie rodziny w tym jego syn, a także wielu byłych kolegów z drużyny oraz byłych piłkarzy. W swojej przemowie Alfonseda ogólnie podsumował uczucia, mówiąc: „Jesteśmy dumni z tego, że możemy uczcić tą rocznicę. Kubala dał tak wiele naszemu Klubowi”.

 

Wystawa poświęcona Kubali

Wraz z oddaniem hołdu Kubali, klubowe muzeum otworzyło ekspozycję, która prezentuje szereg fotografii Węgra, który grał dla Barçy w latach 1951 do 1961, a także szereg tekstów wyjaśniających jego znaczenie dla drużyny oraz Klubu jako całości.

 

Na wystawie znajduje się także rama podzielona na dwie części: w pierwszej z nich można zobaczyć cztery najważniejsze wydarzenia jako piłkarza Barçy – jego przybycie, jego piłkarską sztukę, jego odejście oraz pożegnanie. Poniżej  znajduje się wyróżnienie za rozegranie ponad 345 meczów, w których strzelił 280 bramek.

 

Na wystawie można obejrzeć również: jego buty, koszulka, a nawet szlafrok Barçy; kontrakt, który podpisał z Klubem, jego paszport, nagrody oraz numer jego licencji trenerskiej.

 

Zdjęcia z obchodów 10. rocznicy śmierci Węgra można zobaczyć tutaj.

 

 

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 


Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/05/obchody-10-rocznicy-smierci-kubali/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.