Swoje rozgrywki zainaugurowała dziś hiszpańska Primera División i w tym artykule, które będą się pojawiać w częściach, przybliżę Wam, wszystkie transfery jakie zostały dokonane w klubach.
W poprzednim sezonie Real Madryt pobił absolutny rekord i na koniec sezonu zgromadził 100 punktów w ligowej tabeli. Leo Messi strzelił ponad 70 goli we wszystkich rozgrywkach, ale nie pomogło to Blaugranie w zdobyciu mistrzostwa lub Ligi Mistrzów, odszedł Guardiola, ale jest Vilanova. Popatrzmy w jakich składach rozpoczną sezon zespoły La Liga.
Real Madryt: José Mourinho dokonał wielkiej rzeczy w poprzednim sezonie – zdetronizował FC Barcelonę, strzelając 121 bramek i zdobywając 100 punktów. Okienko transferowe zbliża się do końca, a do Madrytu nie zawitał jeszcze żaden zawodnik. Blisko przenosin jest Luka Modrić, ale nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji na ten temat.
Przyszli: –
Odeszli: Pedro León (Getafe); Hamit Altintop (Galatasaray); Fernando Gago (Valencia).
RCD Mallorca: Dwa lata temu drużyna z Majorki ledwo utrzymała się w lidze, natomiast w poprzednim sezonie zajęła wysoką, ósmą lokatę. Drużyna została wzmocniona przede wszystkim Antonio Lópezem i ciekawe jak Mallorca zaprezentuje się w obecnym sezonie.
Przyszli: Antonio López (Atlético Madryt); Javi Márquez (Espanyol); Javier Arizmendi (Getafe); Sergi Enrich (Recreativo Huelva – powrót z wypożyczenia).
Odeszli: Chico (Genoa – powrót z wypożyczenia); Fernando Tissone (Sampdoria – powrót z wypożyczenia); Marvin Ogunjimi (Standard Liège – wypożyczenie); Gonzalo Castro (Real Sociedad); Sergio Tejera (Espanyol); Gianni Zuiverloon (Heerenveen – wypożyczenie); Ivan Ramis (Wigan Athletic).
Real Sociedad: Ogólnie ten sezon nie zapowiada się źle dla Basków. Sprowadzony, już na stałe, został Carlos Vela, który jest gwarancją bramek. Dla Sociedad środek tabeli jest jak najbardziej odpowiedni i drużyna nie powinna mieć kłopotów z utrzymaniem.
Przyszli: Gonzalo Castro (Mallorca); Carlos Vela (Arsenal Londyn); Jeffrey Sarpong (NAC Breda – powrót z wypożyczenia); Jose Angel (AS Roma).
Odeszli: Joseba Llorente (Osasuna – wypożyczenie); Mikel Aranburu (koniec kariery); Toño Ramirez (Guadalajara); Borja Viguera (Alavés).
Real Valladolid: Beniaminek, który jest chyba głównym kandydatem do ponownego spadku z Primera División po dwóch latach spędzonych w Segunda. Zespół ma kilku graczy, na których warto zwrócić uwagę, ale nie wydaje się, aby mogli oni zapewnić utrzymanie Valladolid.
Przyszli: Antonio Rukavina (TSV 1860 Monachium); Lluis Sastre (Huesca); Patrick Ebert (Hertha Berlin).
Odeszli: Sisi (Osasuna); Nauzet (Las Palmas); Jofre (Girona); Fernando Varela, Juanito, Mehdi Nafti, Sergio Matabuena, Daniel Aquino (koniec kontraktów).
Rayo Vallecano: Spośród wszystkich drużyn to właśnie w Rayo było najwięcej letnich zawirowań, związanych z transferami zarówno do, jak i z klubu. Zobaczymy jak przełoży się to na rezultaty, gdyż jak wiadomo, zbyt duże roszady nie wpływają dobrze na drużynę.
Przyszli: Juli (Asteras – powrót z wypożyczenia); Rafael García (Xerez – powrót z wypożyczenia); Juan Quero (Córdoba – powrót z wypożyczenia); Nicki Bille (Villarreal – wypożyczenie); Adrian (Racing Santander); José Carlos (AEK Ateny); Jordi Amat (Espanyol – wypożyczenie); Alejandro Gálvez (Sporting Gijón); Ruben Martínez (Málaga – wypożyczenie).
Odeszli: Diego Costa, Joel i Jorge Pulido (wszyscy Atlético Madryt – powrót z wypożyczenia); Raúl Bravo i José María Movilla (koniec kontraktów); Emiliano Armenteros (Sevilla – powrót z wypożyczenia); Raúl Tamudo (Pachuca); David Cobeño (Vaslui); Alejandro Arribas (Osasuna); Michel (koniec kariery); Michu (Swansea).
Real Zaragoza: Poprzedni sezon był dla tego zespołu bardzo, ale to bardzo trudny. Drużyna z wielkimi trudnościami utrzymała się w La Liga. Największa bolączką była ofensywa, gdyż udało im się strzelić zaledwie 36 goli.
Przyszli: Glenn Loovens (Celtic Glasgow); Víctor Laguardia (Las Palmas); Raúl Goni (Cartagena – powrót z wypożyczenia); Paco Montañés (Alcorcón); Lucas Wilchez (Colo-Colo – wypożyczenie); Toni Doblas (Xerez – powrót z wypożyczenia); Álvaro González (Racing Santander); Franco Zuculini (Hoffenheim); Romaric (Sevilla); Apoño (Málaga); Javi Álamo (Recreativo Huelva); Lucas Porcar (Villarreal).
Odeszli: Paulo Da Silva (Pachuca); Ángel Lafita (Getafe); Pablo Álvarez (koniec kontraktu); Tomislav Dujmović (Dynamo Moskwa); Luis García (Tigres – wypożyczenie).
Sevilla: Ostatni sezon był dla zespołu z Andaluzji niezbyt udany. Odległe miejsce w tabeli nie zapewniło udziału w europejskich pucharach, co jest corocznym celem Sevilli. Trudno będzie o powrót do czołówki, gdyż klub chyba mimo wszystko bardziej się osłabił przed sezonem, niż wzmocnił.
Przyszli: Diego López (Villarreal); Hedwiges Maduro (Valencia); Lautaro Acosta i Bernardo (Racing Santander – powrót z wypożyczenia); Geoffrey Kondogbia (Lens); Cicinho (Palmeiras).
Odeszli: Frédéric Kanouté (Beijing Guoan); Arouna Koné (Wigan Athletic); Emiliano Armenteros (Osasuna); Tom De Mul (koniec kontraktu); Javi Varas (Celta Vigo – wypożyczenie); Alexis (Getafe – wypożyczenie); Romaric (Real Zaragoza).
Valencia: Niestety, z roku na rok dystans pomiędzy Valencią a wielką dwójką się powiększa. Nietoperze finansowo bardzo odstają od reszty stawki, ale mimo to wciąż są trzecią siłą w Hiszpanii i powinno tak pozostać również w tym sezonie.
Przyszli: Fernando Gago (Real Madryt); João Pereira (Sporting Lizbona); Andrés Guardado (Deportivo La Coruña); Jonathan Viera (Las Palmas); Nelson Valdez (Rubin Kazań – wypożyczenie).
Odeszli: Hedwiges Maduro (Sevilla); Miguel (koniec kontraktu); Bruno (Brighton); Ángel Dealbert (Kuban Krasnodar); Michel (Levante); Jordi Alba (FC Barcelona); Mehmet Topal (Fenerbahçe); Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).
Część pierwsza
Część druga
Źródło: InsideFutbol.com