18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.43min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rezerwy FC Barcelony oraz zespoły akademii zaprezentowane

Rezerwy FC Barcelony oraz zespoły akademii zaprezentowane

Dzieci, młodzież oraz drużyna rezerw FC Barcelony miały tradycyjna prezentację wraz z prezydentem klubu, Sandro Rosellem. 

 

Zawodnicy akademii Barçy zostali oficjalnie zaprezentowani w czwartkowe popołudnie w Ciutat Esportiva Joan Gamper w obecności prezydenta klubu, Sandro Rosella oraz członków zarządu odpowiedzialnych za ten obszar piłkarski klubu: Josepa Marii Bartomeu i Jordiego Mestre, który przemówił do młodzieży. Dyrektor sportowy, Andoni Zubizarreta i Guillermo Amor, również byli obecni, wraz z członkami sportowej komisji.

 

Po odegraniu hymnu Barçy gracze zostali wprowadzeni na boisko numer 1 przez Manela Vich, od najmłodszego – Ikera Blázqueza (7) do najstarszego Davida Lombána (25). Zostały również zaprezentowane trzy kobiece drużyny klubu, z czwartą, trenowaną przez Xaviego Llorensa w Londynie do Ligi Mistrzów.

 

Rosell podkreśla wysiłek bez wymówek 

 

W swoim wystąpieniu Rosell przyznał „istnieją dwa wydarzenia w których najbardziej lubię uczestniczyć – prezentacja złotych nagród dla członków z ponad 50 latami spędzonymi w klubie, które reprezentuje naszą historię i naszą przeszłość oraz to spotkanie. To jest przyszłość naszego klubu i serce naszej filozofii”. Mówiąc bezpośrednio do graczy, Rosell wyjaśnił „jesteście uprzywilejowani i musicie mieć świadomość tego co macie w swoich nogach. Musicie być przykładem wszystkiego co was otacza. Inni chcą być tacy jak wy, a więc macie obowiązek reprezentować wartości FC Barcelony”.

 

Sandro Rosell dalej cytował Kyla Maynarda, sportowca z wrodzoną amputacją, który niedawno przemawiał w La Masii: „nie ma żadnych wymówek. Jesteś w najlepszym klubie na świecie. Reprezentujecie ludzi, którzy kochają was i reprezentujecie nasz kraj. Musicie podjąć szczególny wysiłek”. Prezydent następnie pozował do zdjęć z wszystkimi drużynami.

 

„Bardzo szczęśliwi” 

 

W gronie dumnych członków rodziny, Oriol Busquets, kapitan drużyny Infantil A przemówił w imieniu 300 chłopców i dziewcząt La Masii, stwierdził „czujemy się bardzo szczęśliwi stanowiąc część najlepszej szkoły piłkarskiej na świecie”, przed przekazaniem kilku słów zachęty dla kapitana Carlesa Puyola.

 

Członek zarządu Jordi Mestre przypomniał obecnym, że: „nasze zobowiązanie względem akademii jest jasne i wierzymy, że pokazujemy to tym co robimy”. Zubizarreta również podkreślił: „dążymy do bycia wiernym naszemu stylowi, stworzenia środków i staramy się zapewnić, że dzieci wyjdą stąd jako lepsi ludzie. Sukces przychodzi z połączenia talentu i ciężkiej pracy”. Amor wyjaśnił: „cieszymy się każdą minutą i każdą godziną treningu. To obciążenie dla dzieci, ale myślę że uzyskaliśmy poprawę w ostatnim sezonie pod względem wyników”.

 

Galeria z prezentacji (FCBarcelona.cat)

 

Galeria z prezentacji (MundoDeportivo.com)

 

Źródło: FCbarcelona.com

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

mainXX:/2012/10/rezerwy-fc-barcelony-oraz-zespoly-akademii-zaprezentowane/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.