24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
28dn.8godz.30min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Spotkanie po latach

Spotkanie po latach

Andoni Zubizarreta oraz Ernesto Valverde grali razem w FC Barcelonie, a później pracowali w Athletiku Bilbao. Dziś, po 10 latach spotykają się ponownie, ale tym razem w innych rolach.


Jeden jest wysoki, a drugi niski, jeden urodził się w Vitorii w 1961 roku, a drugi wyemigrował do Vitorii w latach 60-tych. Jeden ma siłę w rękach, a drugi w nogach. Jeden przez wiele lat był podporą i legendą reprezentacji Hiszpanii, a drugi zagrał w niej tylko jedno spotkanie. Jeden grał z numerem jeden, a drugi z numerem siedem. Jeden odszedł na emeryturę, grając z Valencii, a drugi w Valencii jest aktualnie.

 

Pierwszy z nich to Andoni Zubizarreta, a drugim jest Ernesto Valverde. Wiele ich dzieli, ale mają ze sobą także wiele wspólnego. Grali w różnych klubach, ale w latach 1988-1990 los złączył ich ze sobą i obaj zaczęli grać w barwach FC Barcelony. Dzisiaj, 23 lata później, spotkają się ponownie na Mestalla. Zubizarreta jest dyrektorem sportowym Barcelony od 2011 roku, a Valverde jest szkoleniowcem Nietoperzy od grudnia 2012 roku.

 

W 2003 roku Andoni był dyrektorem sportowym w Athletiku Bilbao, wtedy też Valverde przybył na San Mamés w roli trenera. Później obecny trener Valencii podróżował przez Espanyol, Olympiakos Pireus, Villarreal i trzeba przyznać, że było widać jego rękę, jeśli chodzi o grę jego podopiecznych. Zobaczymy czy Valverde znajdzie sposób na obecnego lidera Primera División.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.