14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.30min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Spotkanie po latach

Spotkanie po latach

Andoni Zubizarreta oraz Ernesto Valverde grali razem w FC Barcelonie, a później pracowali w Athletiku Bilbao. Dziś, po 10 latach spotykają się ponownie, ale tym razem w innych rolach.


Jeden jest wysoki, a drugi niski, jeden urodził się w Vitorii w 1961 roku, a drugi wyemigrował do Vitorii w latach 60-tych. Jeden ma siłę w rękach, a drugi w nogach. Jeden przez wiele lat był podporą i legendą reprezentacji Hiszpanii, a drugi zagrał w niej tylko jedno spotkanie. Jeden grał z numerem jeden, a drugi z numerem siedem. Jeden odszedł na emeryturę, grając z Valencii, a drugi w Valencii jest aktualnie.

 

Pierwszy z nich to Andoni Zubizarreta, a drugim jest Ernesto Valverde. Wiele ich dzieli, ale mają ze sobą także wiele wspólnego. Grali w różnych klubach, ale w latach 1988-1990 los złączył ich ze sobą i obaj zaczęli grać w barwach FC Barcelony. Dzisiaj, 23 lata później, spotkają się ponownie na Mestalla. Zubizarreta jest dyrektorem sportowym Barcelony od 2011 roku, a Valverde jest szkoleniowcem Nietoperzy od grudnia 2012 roku.

 

W 2003 roku Andoni był dyrektorem sportowym w Athletiku Bilbao, wtedy też Valverde przybył na San Mamés w roli trenera. Później obecny trener Valencii podróżował przez Espanyol, Olympiakos Pireus, Villarreal i trzeba przyznać, że było widać jego rękę, jeśli chodzi o grę jego podopiecznych. Zobaczymy czy Valverde znajdzie sposób na obecnego lidera Primera División.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2013/02/spotkanie-po-latach/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.