24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
21dn.20godz.45min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kółka gimnastyczne

Kółka gimnastyczne

Zdrowy styl życia oraz moda na aktywność fizyczną i atrakcyjny wygląd warunkują występowanie coraz to nowszych propozycji na rynku usług fitness i wellness. Aby ćwiczenia były efektywne i jednocześnie bezpieczne dla kondycji organizmu, trenerzy posiłkują się sprawdzonymi metodami treningowymi i przyrządami gimnastycznymi.

Kółka gimnastyczne

Jednym ze sposób na urozmaicenie zajęć fitness na sali treningowej, w domowym zaciszu lub w ogrodzie, mogą być kółka gimnastyczne. Jest to przyrząd do ćwiczeń, który składa się z dwóch obręczy wykonanych z drewna lub innego tworzywa (np. ABS) wyposażonych w mocne taśmy (liny) oraz klamry mocujące. Jak może wskazywać sama nazwa, kółka gimnastyczne zostały przeniesione na sale treningowe z profesji olimpijskiej jaką jest gimnastyka sportowa. Dlatego też, są polecane osobom, które posiadają dobrą kondycję fizyczną oraz doświadczenie treningowe związane z dyscyplinami wymagającymi giętkości i siły mięśni, jak np. zajęcia na drążku. Początkujący powinni zadbać przede wszystkim o odpowiedni program treningowy i stopniowo wdrażać się w ćwiczenia z kółkami gimnastycznymi. Nie jest to bowiem łatwy do poskromienia i współpracy przyrząd, a stosowany w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do powstania kontuzji i uszkodzenia ciała.

Zalety stosowania ćwiczeń z kółkami gimnastycznymi

Jeżeli już zdecydujemy się na zaangażowanie w pracę nad ciałem za pomocą kółek gimnastycznych, możemy osiągnąć wspaniałe rezultaty. Pierwszym, zauważalnym w świadomości ćwiczącego efektem zajęć jest poznanie swojego ciała oraz poprawa kondycji ruchowej i poczucia równowagi. Dzięki temu, że trzeba w ruchu angażować wiele partii mięśni dla utrzymania odpowiedniej pozycji i nachylenia ciała, z upływem czasu, wzrasta ich siła, co w konsekwencji zabezpiecza stawy przed kontuzjami. A dobrze wyprofilowane ciało to nie tylko atut wizualny, ale przede wszystkim cecha, która wspomaga człowieka w codziennym funkcjonowaniu, pozwala cieszyć się zdrowiem i kondycją organizmu i chroni stawy, kości i organy przed uszkodzeniem.

kółka gimnastyczne- thornfit.pl

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.