26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
5dn.12godz.20min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jakie są tajemnice FC Barcelony?

Jakie są tajemnice FC Barcelony?

Bez wątpienia FC Barcelona jest uznawana za jedną z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich wszech czasów. Mówi się, że jednym z kluczy do sukcesu drużyn na wszystkich poziomach klubu jest wyjątkowa filozofia i niezrównane metody treningowe stosowane przez wielu trenerów, od poziomu akademii wzwyż. Jeśli jednak sięgnąć głębiej, okaże się, że nie wszystko w tej drużynie jest takie proste. Stawiając na swoją ulubioną drużynę piłkarską, można uzyskać darmowe spiny bez depozytu za rejestrację. Przeczytaj, aby poznać tzw. szkielety w szafie i dowiedzieć się kilku ciekawostek o FC Barcelonie.

Dlaczego legendarnych kibiców FC Barcelony nazywa się dupkami?

Nowi użytkownicy kasyna otrzymują 50 free spins bez depozytu, dzięki którym fani Barcelony mogą grać na swoich ulubionych automatach o tematyce piłkarskiej. Pewnie chcesz wiedzieć, jak nazywają się kibice tej legendarnej drużyny. Jeśli jesteś zagorzałym fanem FC Barcelony, prawdopodobnie nazywasz siebie culé, ale czy znasz znaczenie tego terminu? Znaczenie terminu culé, pochodzącego od katalońskiego „cul” oznaczającego „pośladki”, sięga czasów, gdy 29 listopada 1899 roku założono klub piłkarski Barça.

W tamtych czasach, zanim w 1922 roku otwarto stadion Les Corts i na długo przed tym, jak w 1957 roku zastąpił go obecny Camp Nou, klub grał na bardzo prostym stadionie, który nie mógł pomieścić wszystkich kibiców, którzy chcieli na nim przebywać. W rezultacie kibice FC Barça ustawiali się poza murem stadionu i siadali przy nim, aby oglądać mecze, pokazując w ten sposób osobom postronnym i przechodniom swoje plecy i tyłki.

Paradoksalnie, fakt, że tyłki kibiców były jedynymi częściami ciała, które można było zobaczyć na tych meczach, sprawił, że kibice klubu zaczęli być nazywani „kules”, nawet po tym, jak Barça zaczęła grać na stadionach wystarczająco dużych, aby pomieścić wszystkich zainteresowanych widzów.

Stadion Les Corts został zburzony w 1966 roku, a klub przeniósł się już na Camp Nou, obecny dom FC Barça, ale przydomek kibiców Barça nigdy nie umarł. W rzeczywistości, gdyby FC Barça nigdy nie grała na tak małym stadionie i zawsze mogła pomieścić dużą liczbę widzów, być może nigdy nie wymyślono by terminu określającego kibiców tego klubu.

Jeśli jesteś prawdziwym fanem FC Barsa, wiesz, że miłość do drużyny nie zaczyna się i nie kończy na początku lub końcu meczu. Koulet jest „kimś, kto potrafi dostrzec małe rzeczy, które czynią naszych piłkarzy wielkimi” – pisze jeden z kibiców – „kimś, kto rozumie znaczenie historii naszego klubu i dlaczego tak wiele znaczy on zarówno dla Katalończyków, jak i Hiszpanów, kimś, kto wnosi krew w szeregi The Blues i Granatas”.

Pierwszy FC z roczną opłatą w wysokości ponad 10 mln funtów

„Barcelona to jeden z największych klubów piłkarskich na świecie, zarówno na boisku, jak i poza nim. Klub, którego liderem jest inspirujący kapitan Lionel Messi, ma również jeden z najwyższych na świecie budżetów płacowych.
Według najnowszego globalnego badania płac w sporcie, Barcelona stała się pierwszą drużyną sportową na świecie, której średnie wynagrodzenie w pierwszej drużynie przekracza 10 milionów funtów (11,3 miliona euro).

W ubiegłym sezonie średnie roczne wynagrodzenie piłkarzy Barcelony wyniosło 12,28 mln dolarów, a w pierwszej trójce najlepiej opłacanych zawodników znaleźli się Lionel Messi, Luis Suárez i Antoine Griezmann. Messi zarabia około 35 milionów dolarów rocznie, czyli około 646 000 dolarów (540 000 euro) tygodniowo, co czyni go jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w sporcie, jeśli chodzi o same zarobki.

Pierwsza drużyna, która zdobyła potrójne mistrzostwo kontynentu więcej niż raz
Sześć lat po tym, jak w sezonie 2008-09 Barcelona jako pierwsza hiszpańska drużyna zdobyła kontynentalne trofeum, zdobyła swój trzeci tytuł Ligi Mistrzów, stając się tym samym pierwszą drużyną w historii, która zdobyła upragnione trofeum więcej niż raz.

Mes que un club

Zgodnie ze swoim mottem, Barcelona była pod wieloma względami czymś więcej niż tylko klubem. „FC Barcelona, jedna z ostatnich pięciu najlepszych lig, która umieściła nazwę sponsora na koszulce, od dawna współpracuje z UNICEF-em, agendą ONZ odpowiedzialną za zdrowie i rozwój dzieci na całym świecie.

Giganci La Liga, dzięki współpracy z UNICEF-em, zbudowali 16 000 szkół w wielu krajach rozwijających się i słabo rozwiniętych na całym świecie, gdzie sport jest wykorzystywany jako narzędzie zapewniające ponad 1,5 miliona dzieci dostęp do wysokiej jakości edukacji i chroniące je przed śmiertelnymi chorobami, takimi jak HIV/AIDS. Barcelona nie tylko wspiera cele społeczne, ale także promuje pięć innych sportów zawodowych, w tym sport kobiet.

Klub został założony dzięki ogłoszeniu w gazecie

Kto by pomyślał, że jedna z największych drużyn sportowych na świecie powstała dzięki temu, że jedna osoba zamieściła ogłoszenie w gazecie, prawda? I tak właśnie się stało! 22 października 1899 r. szwajcarski entuzjasta piłki nożnej Hans Gamper zamieścił w hiszpańskiej gazecie „Los Deportes” ogłoszenie o swoim pomyśle na nowy klub piłkarski. Reklama okazała się sukcesem i 29 listopada 1899 r. w Himnazio Sole zebrało się wielu lokalnych graczy i entuzjastów. To właśnie tutaj powstał klub pod nazwą Barcelona.

 

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2022/06/jakie-sa-tajemnice-fc-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.