17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.14godz.15min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wiek Lewandowskiego: Czy Barcelona będzie potrzebować nowej gwiazdy w ataku na przyszły sezon?

Wiek Lewandowskiego: Czy Barcelona będzie potrzebować nowej gwiazdy w ataku na przyszły sezon?

Lewandowski ma już swoje lata. Nadal wprawdzie gra na najwyższym światowym poziomie, ale zarówno kibicom, jak i zapewne władzom FC Barcelony, nasuwa się pytanie, jak długo to potrwa. Czy w przyszłym sezonie klub ten będzie potrzebował nowej gwiazdy w ataku?

W ostatnim sezonie Robert Lewandowski udowodnił, że plotki o jego emeryturze są mocno przesadzone. Zdobył tytuł króla strzelców ligi hiszpańskiej. Należy ona do najsilniejszych na świecie, więc to nie lada osiągnięcie. Fakty są jednak takie, że w sierpniu tego roku Robert Lewandowski skończył 35 lat. To dość dużo, jak na piłkarza.

Pasmo sukcesów

Nasz najlepszy piłkarz przeszedł do Barcelony jako gwiazda światowego formatu. Klub ten przechodził wtedy reorganizację i bardzo tego potrzebował. Przypomnijmy, że Lewandowski zajął 2. miejsce w plebiscycie Złotej Piłki ustępując jedynie legendarnemu Messiemu. Organizatorzy chcieli go jednak uhonorować tak bardzo, że stworzyli nawet osobną kategorię i przyznali mu tytuł najlepszego napastnika świata. Wielu twierdzi, że gdyby nie odwołanie tego plebiscytu rok wcześniej, wygrałby go w cuglach.

Są osoby, które lubią nie tylko dopingować swoich ulubieńców, ale również mieć z ich zwycięstw namacalne korzyści. Jeśli chodzi o mecze takich gwiazd, jak Robert Lewandowski, istnieje możliwość obstawiania kilkudziesięciu różnych wydarzeń. Pomocne w tym mogą być różnego rodzaju promocje bukmacherskie.

Czy da się oszukać metrykę?

Oczywistym jest, że Robert Lewandowski nie będzie grać na tak wysokim poziomie w nieskończoność. Pytanie, jakie się jednak nasuwa jest takie, w którym momencie nastąpi spadek formy. Barcelona podpisała z nim kontrakt aż do 2025 r., więc już po tym można stwierdzić, że władze tego klubu są optymistyczne w tej kwestii.

Starzenie się organizmu jest sprawą bardzo indywidualną. Niektórzy tracą formę znacznie wcześniej niż inni. Istnieją też gracze, którzy po 35. roku życia przeżywają wręcz drugą młodość. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo Lewandowski będzie grał na dotychczasowym poziomie.

Czy Barcelona będzie potrzebowała nowej gwiazdy w przyszłym sezonie?

Wiadomo, dobrych napastników nigdy nie jest za wielu. Fakty są jednak takie, że w poprzednim sezonie Robert Lewandowski zdecydowanie spełnił oczekiwania władz klubu. Ciężko przypuszczać, że wymieniony zostanie napastnik, który zdobył tytuł króla strzelców ligi. Wprawdzie nie udało mu się poprowadzić swojego zespołu do sukcesu w Lidze Mistrzów, ale Barcelona zdobyła tytuł mistrza Hiszpanii.

Jak na razie jest zatem dobrze. Wszystko zweryfikuje jednak obecny sezon. Jeżeli Lewandowski spisze się w nim równie dobrze, jego pozycja wydaje się być niezagrożona. Oczywiście FC Barcelona jest klubem, który od zawsze ma więcej niż jedną gwiazdę. Bardzo możliwe zatem, że będzie szukała wzmocnień. Szczególnie na koniec kontraktu Lewandowskiego. Nikt jednak nie zna odpowiedzi na pytanie, kiedy dokładnie się to stanie.

blank

fot. Pixabay

Rekordzista rekordzistów

Robert Lewandowski jest rekordzistą w naprawdę wielu kategoriach. Do legendy przeszedł jego wyczyn, gdy podczas jednego z meczów Bayernu Monachium strzelił 5 bramek w 9 min. Pobił tym samym jednocześnie kilka rekordów.

Wielu narzeka na jego grę w reprezentacji, jednak to właśnie on strzelił dla niej najwięcej bramek w historii.

Dla Roberta Lewandowskiego bycie królem strzelców ligi, w której gra jest absolutnym standardem. Jeśli chodzi o Bundesligę, jest wręcz rekordzistą wszech czasów. Liczący sobie kilkadziesiąt lat rekord Gerda Mullera pobił w samej końcówce ostatniego meczu sezonu. Dobrze pamiętamy próby przekonania go, aby nie pobijał go, ale Lewandowski nie prowadzi takich kalkulacji.Kursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2023/09/wiek-lewandowskiego-czy-barcelona-bedzie-potrzebowac-nowej-gwiazdy-w-ataku-na-przyszly-sezon/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.