Girona FC vs FC Barcelona
4dn.10godz.37min.
12.90 X3.50 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Wywalczony awans; Ajax Amsterdam – FC Barcelona 0:2

Piłkarze FC Barcelony zapewnili sobie w środę awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów na dwie kolejki przed zakończeniem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Katalończycy pokonali 2:0 Ajax, a PSG wygrało 1:0 z APOEL-em.

Blaugrana wywozi trzy punkty z Amsterdam Arena! Tym samym zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ponieważ drużyna z Paryża również wygrała swój pojedynek. Dodatkowo Leo Messi strzelił 2 gole i ma ich już łącznie 71 w tych elitarnych rozgrywkach. Wyrównał rekord Raúla.

Od początku do końca było to żywe spotkanie, ale przez pierwsze pół godziny brakowało klarownych okazji do zdobycia gola. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, ale uderzali niecelnie lub na posterunku był Ter Stegen. Po drugiej stronie wyborną okazję miał Jordi Alba po podaniu Messiego, ale Cillessen odbił to uderzenie.

W 36. minucie Barça wyszła jednak na prowadzenie. Błąd Cillessena, który nie potrafił wybić piłki, wykorzystał Marc Bartra. Katalończyk dograł wysoką piłkę do Messiego, a ten strzałem głową umieścił futbolówkę w pustej bramce. Ajax starał się odrobić straty i czasem wydawało się, że ma przewagę nad zespołem gości. To zmieniło się jednak po przerwie.

Wyśmienitą okazję na premierowe trafienie miał Luis Suárez, ale przegrał pojedynek oko w oko z Cillessenem. Wydaje się, że Urugwajczyk mógł w tej sytuacji odgrywać do lepiej ustawionego Neymara. Kwestia wyniku wydawała się już zamknięta, gdy na 20 minut przed końcem Veltman otrzymał czerwoną kartkę i Ajax musiał sobie radzić w osłabieniu.

Sześć minut później Messi przypieczętował zwycięstwo po idealnym zagraniu Pedro. Wyrównał tym samym rekord Raúla, który strzelił 71 goli w Lidze Mistrzów. Przed końcowym gwizdkiem sędziego Argentyńczyk mógł skompletować hat-tricka, ale jego strzał został zablokowany przez Moisandera. FC Barcelona wygrała ostatecznie 2:0, co przy zwycięstwie 1:0 PSG nad APOEL-em oznacza awans Francuzów i Katalończyków. Teraz bój będzie się toczył o pierwsze miejsce w grupie.

Ajax Amsterdam – FC Barcelona 0:2

Składy:

Ajax Amsterdam: Cillessen; Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen; Klaassen, Serero (80″ Denswil), Andersen (72″ RIedewald); El Ghazi, Sigthórsson (62″ Milik), Schöne.

FC Barcelona: Ter Stegen; Alves (83″ Adriano), Mascherano, Bartra, Alba; Busquets, Xavi, Rakitić (80″ Rafinha); Neymar (75″ Pedro), Messi, Suárez