Girona FC vs FC Barcelona
4dn.0godz.32min.
12.90 X3.50 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Benfica remisuje z Académicą

Benfica Lizbona zremisowała 2-2 z Académicą w niedzielę i w tabeli portugalskiej ligi jest dwa punkty za liderem FC Porto. Co ciekawe, rywal FC Barcelony w Lidze Mistrzów grał przeciwko 10-osobowej drużynie gospodarza.

W 26. minucie spotkania naprowadzenie wyszła drużyna Académiki. Bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za faul Maxi Pereiry na Makelele, zdobył Salim Cisse. Krótko po przerwie z boiska za czerwoną kartkę musiał zejść piłkarz gospodarzy, Rodrigo Galo.

W 51. minucie arbiter podyktował kolejny rzut karny, ale tym razem na korzyść Benfiki. Pewnym egzekutorem okazał się Cardozo, który doprowadził do remisu. Spotkanie to można w zupełności nazwać „karnym”, ponieważ dwadzieścia minut przed końcem sędzia po raz trzeci wskazał na wapno.

Drużyna Académiki, która grała w dziesiątkę wyszła na prowadzenie za sprawą Wilsona Eduardo, który nie pomylił się z jedenastu metrów. Sensacja była blisko, ale podopieczni Jorge Jesusa wzięli się do roboty i w 85. minucie doprowadzili po raz drugi w spotkaniu do remisu. Bramkę zdobył Lima.

Benfica Lizbona grała w składzie: Artur Moraes – Maxi Pereira, Jardel, Garay, Melgarejo – Matic, Bruno César (Nolito, 45’), Salvio, Enzo Perez (Aimar, 64’) – Cardozo, Rodrigo (Lima, 75’). Portugalska drużyna jest kolejnym rywalem FC Barcelony w Lidze Mistrzów. Spotkanie pomiędzy obiema drużynami odbędzie się 2 października o 20:45 na Estádio da Luz.

Benfica was held to a 2-2 draw at Academica on Sunday, leaving it two points behind Portuguese leader FC Porto.

Striker Salim Cisse gave a 10-man Academica the lead with a penalty in the 26th minute after Maxi Pereira fouled Makelele in the area.

Academica”s Rodrigo Galo was sent off for a hand ball in the 50th and Benfica”s Oscar Cardozo equalized from the resulting spot kick.

Wilson Eduardo put the hosts back in front with another penalty in the 70th following Ezequiel Garay„s foul of Helder Cabral, but substitute Lima netted four minutes from fulltime to salvage Benfica a point.

It was Benfica”s first league match without Javi Garcia and Axel Witsel, both sold in the offseason. Benfica drew 0-0 at Celtic in their Champions League opener midweek.

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/09/benfica-remisuje-z-academica/